Zimowa pielęgnacja

Zima to szczególny czas wymagający wzmożonego dbania o skórę. Czynniki atmosferyczne, w szczególności wiatr i mróz bardzo źle wpływają na wygląd cery. Ponadto, przebywanie w ciepłych pomieszczeniach oraz noszenie dużej ilości ubrań sprzyja wysuszaniu skóry. Zatem dbanie z jednej strony o odpowiednią ochronę przed mrozem i wiatrem, a z drugiej strony odpowiednie nawilżanie przykrytego ubraniami ciała to kluczowe wyzwania, przed jakimi stajemy, jeśli chcemy utrzymać zdrowy wygląd do lata.

Na warunki atmosferyczne najbardziej narażona jest twarz i dłonie. Dlatego też właśnie te części ciała powinny być przedmiotem szczególnej troski. Na rynku dostępne są setki preparatów ochronnych, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. To, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze to skład kremu czy innego preparatu. Zimą powinno się unikać typowych kremów nawilżających na twarz czy dłonie. Zawierają one bowiem duże ilości wody, przez co w mroźne dni mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Należy je zastąpić kremami tłustymi lub półtłustymi, które znacznie lepiej ochronią naszą skórę.

Zima to również dobry czas na wykonywanie niektórych zabiegów kosmetycznych. Warto o tej porze roku wybrać się do salonu kosmetycznego na przykład w Mielcu – https://swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html, czy też innym mieście, i poddać się tam zabiegowi mikrodermabrazji, dzięki czemu skóra twarzy będzie dogłębnie oczyszczona i lepiej będzie przyjmować substancje odżywcze zawarte w kremach.

Jednak nie tylko twarz powinna być przedmiotem wzmożonej pielęgnacji. Nie należy zapominać o dbaniu o całe ciało oraz o włosy. Trzeba pamiętać, że skóra, wysuszona od ubrań i suchego powietrza w pomieszczeniach, wymaga szczególnego nawilżania. Warto zatem po każdej kąpieli zastosować balsam nawilżający, dzięki czemu ciało pozostanie zadbane i jędrne, a po zimie nie będzie wymagało specjalnych zabiegów regeneracyjnych. Nie należy też zapominać o włosach przygniecionych czapkami. Tutaj sprawdzą się zarówno odżywki poprawiające ich stan, jak również wszelkiego rodzaju preparaty antystatyczne zapobiegające elektryzowaniu się włosów.
Wszystkie powyższe kuracje pomogą zadbać o skórę zimą, dzięki czemu pozostanie ona jędrna i zadbana, a gdy nadejdzie upragnione lato, nie będziemy musiały szukać intensywnej regeneracji, aby pokazać się w pełnej krasie na plaży czy basenie.

One thought on “Zimowa pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *