Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jakie są rodzaje lakierów do paznokci?

Jakie są rodzaje lakierów do paznokci?

​Jakie są typy lakierów do paznokci i jakie mają największe zalety? Dowiedz się, jak wybrać najlepsze lakiery do paznokci dla Ciebie!

Lakiery do paznokci – co musisz wiedzieć?

O cudownych paznokciach przyciągających uwagę wszystkich wkoło i dodających uroku marzy każda kobieta. Zdaniem wielu to właśnie paznokcie stanowią istotny atrybut kobiecości. I choć nie wysuwają się na pierwszy plan, są bardzo ważnym dodatkiem, swoistą wisienką na torcie przy każdej stylizacji. W ostatnim czasie coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielny manicure w zaciszu domowym. Rozwiązanie to jest przede wszystkim znacznie tańsze niż regularne wizyty u kosmetyczki. Do tego nie jesteś uzależniona od jej grafiku czy aktualnie posiadanych kosmetyków. I wreszcie samodzielny manicure zakończony doskonałą kompozycja jest powodem do dumy i daje ogromną satysfakcję. Jeśli chcesz zacząć robić sobie paznokcie w domu, najpierw warto dowiedzieć się, jakie masz przed sobą możliwości. Obecnie najpopularniejsze są lakiery hybrydowe, wariantów jest jednak znacznie więcej. Najczęściej stosowane lakiery do paznokci to:

  • lakiery klasyczne – czyli lakiery tradycyjne, które znakomicie zna chyba każda kobieta. Są dość solidne, a do tego bardzo łatwo można je aplikować. Dużym plusem jest również ich dostępność oraz niewygórowana cena. Minusem jest jednak dość mała trwałość oraz niska odporność na uszkodzenia,
  • lakiery żelowe – w swoim składzie mają dodany żel, są trwalsze niż np. lakiery tradycyjne,
  • lakiery hybrydowe – to jeden z najczęstszych wyborów wśród pań.
  • Lakiery hybrydowe wbrew pozorom nie wymagają specjalnych umiejętności do aplikacji, choć potrzebny jest odpowiedni sprzęt, taki jak lampa UV. Do największych zalet manicure hybrydowego zalicza się doskonałą trwałość (stylizacja utrzymuje się na paznokciach przez 3-4 tygodnie) oraz bogatą kolorystykę,
  • lakiery ceramiczne – obecnie spotykane nieco rzadziej, wciąż jednak mają sporo zwolenniczek. Lakiery ceramiczne w swoich składach posiadają ceramikę CHO44, jony srebra oraz jedwab, które wyróżniają się działaniem przeciwbakteryjnym,
  • lakiery winylowe – to również stosowana alternatywa dla lakierów hybrydowych i lakierów żelowych. Dużą zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności korzystania z lampy UV podczas aplikacji, do utwardzenia lakieru wystarczy tylko światło słoneczne.

Lakiery hybrydowe i inne – które wybrać?

Jak zatem widać, wybór lakierów do paznokci jest bardzo duży – każda z nas na pewno znajdzie lakiery dopasowane do swoich potrzeb. Przeglądając dostępne lakiery do paznokci w pierwszej kolejności zwróć uwagę na skład i metodę aplikacji. Elementy te wpływają na komfort korzystania z lakieru, a także łatwość jego rozprowadzania. Jeśli to możliwe, decyduj się na lakiery renomowanych producentów. Zwykle są one po prostu lepsze i zapewniają lepszy efekt końcowy, a do tego nie zawierają szkodliwych składników. Nie bez znaczenia jest również trwałość. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, nie może dziwić fakt, dlaczego tak wiele kobiet wybiera właśnie lakiery hybrydowe.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.