Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Kremy nawilżające na dzień i na noc – dlaczego warto?

Kremy nawilżające na dzień i na noc – dlaczego warto?

Stosowanie kremów na dzień i na noc bardzo pomaga skórze uregulować jej wygląd w zależności od pory dnia. Działanie tych kremów odnosi się przede wszystkim do tego, jak funkcjonuje człowiek w porze dziennej, a jak w porze nocnej i raczej niewiele ma wspólnego z konkretnymi godzinami. Krem nawilżający na noc i na dzień to kosmetyki, które z pewnością warto mieć w swojej kosmetyczce, bez względu na posiadany rodzaj cery oraz jej wiek.

Od kiedy warto stosować krem nawilżający na noc?

            Dobre nawilżanie jest potrzebne każdej osobie, jednak w nieco innym zakresie. Kremy na noc i na dzień dedykowane są raczej tym, których cera potrzebuje mocniejszej ochrony w ciągu dnia i regeneracji nocą. Z reguły kremy te są więc polecane osobom po 30. roku życia, kiedy to potrzeby cery stają się coraz bardziej zaawansowane. Dwudziestolatki jednak również powinny nawilżać swoją skórę, jednak w ich przypadku delikatnie działający krem można stosować zarówno na dzień, jak i na noc.

            Kremy na dzień – jak działają?

            Kremy do użytku dziennego są bardzo specyficznymi kosmetykami. Ich formuła musi być lekka, szybko wchłaniająca się. Wynika to stąd, że takie kremy są stosowane jako baza nawilżająca pod makijaż – zapobiegają wysuszaniu się skóry pod warstwą podkładu. Oprócz tego niektóre kremy dzienne mają w sobie filtry UV, które chronią skórę twarzy przed promieniowaniem słonecznym cały czas, nawet zimą lub kiedy zapomnimy nałożyć krem z filtrem w lecie. Ich zadaniem jest dogłębne nawilżenie i utrzymanie tego nawilżenia przez długi czas, by cera wyglądała na młodszą.

            Działanie kremów na noc

            Krem nawilżający na noc ma nieco inną, gęstszą formułę, ponieważ jego zadaniem jest osiadanie na powierzchni twarzy niczym maska i wydzielanie dobroczynnych składników wprost do skóry w czasie snu. Nałożone na dobrze oczyszczoną skórę twarzy mają szansę wchłonąć się głęboko i naprawdę korzystnie na nią zadziałać. Oprócz intensywnego nawilżania i zatrzymywania wody w tkankach regenerują też skórę w czasie, gdy nie działają na nią żadne inne bodźce i nie trzeba jej przed nimi ochraniać. Zdecydowanie warto stosować kremy na dzień i na noc w odpowiednim czasie i zawsze na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy. Dzięki temu cera przez całą dobę wygląda korzystnie i jest solidnie nawodniona, co świadczy o jej młodym wyglądzie i przeciwdziała powstawaniu zmarszczek!

Artykuł zewnętrzny

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.