Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jak sprawdzić jaki kolor włosów do mnie pasuje?

Jak sprawdzić jaki kolor włosów do mnie pasuje?

​Wbrew pozorom farbowanie włosów to poważna decyzja – często jesteśmy bardzo przywiązani do swoich włosów, a przy tak dużej zmianie, jak farbowanie nie da się uniknąć pewnego poziomu lęku i niepokoju. W końcu – odkrycie, że kolor naszych farbowanych włosów zupełnie nam nie pasuje, to najgorszy koszmar kobiety! Aby więc uniknąć takich błędów, poświęć trochę czasu na „rozeznanie” i sprawdź, jak dobrać odpowiedni kolor włosów.

Koloryzacja włosów — określ typ urody

Chcesz, aby Twoja koloryzacja włosów była udana? Najbardziej podstawowym sposobem ustalenia tego jest spojrzenie na nadgarstek. Jeśli żyły i naczynia włosowate są zielone — jesteś ciepłą pięknością. Jeśli jest niebieski — twój typ jest fajny. Jeśli jesteś jednym i drugim, jesteś typem neutralnym. Jednak chociaż ta zasada najlepiej sprawdza się przy wyborze kosmetyków, kolor włosów może mieć znaczenie.

Stań więc przed lustrem i przyłóż do twarzy duży srebrny przedmiot. Może to być na przykład arkusz folii aluminiowej. Jeśli na tym tle Twoja skóra wydaje się być rozświetlona, wygląda zdrowo i atrakcyjnie – masz fajną urodę. Pozostawia to pozłacaną cerę, która traci blask i wygląda na chorą i zmęczoną. Zasada ta obowiązuje również w odwrotną stronę. Jeśli Twoja skóra wygląda pięknie na złotym tle — masz ciepłą urodę. Podobnie możesz odpowiedzieć na pytanie: Jaką biżuterię nosisz? Złoto czy srebro? Jak myślisz, który jest lepszy? Ciepłe piękności powinny wybierać ciepłe odcienie, podczas gdy chłodne piękności powinny wybierać chłodne odcienie. Ponadto warto pamiętać, że kolor farby różni się od koloru skóry o co najmniej dwa odcienie. W przeciwnym razie efekt końcowy będzie mdły – włosy będą zlewać się z twarzą.

Jaki kolor włosów wybrać?

Pamiętaj, że powyższe zasady są ogólne i nie musisz się ich ściśle trzymać. Typ urody jest ważny, ale kolor włosów to sprawa indywidualna, a najważniejsze jest sprawdzenie własnego gustu. Jeśli dobrze się czujesz w danym odcieniu, nigdy nie rezygnuj z niego tylko dlatego, że nie pasuje do Twojej karnacji zgodnie ze schematem. Należy jednak pamiętać, że zbyt częsta zmiana koloru włosów może pogorszyć ich kondycję. Więc nie przesadzaj z cieniami i kolorami. To samo powie ci dobry fryzjer, a jeśli twoje włosy są słabe iw kiepskiej kondycji, na pewno doradzi ci, abyś nie farbowała więcej. Z drugiej strony, jeśli farbujesz włosy w domu (zajrzyj do naszego poradnika jak farbować włosy w domu), pamiętaj, aby używać produktów bezpiecznych dla Twojego rodzaju włosów. Nie ryzykuj kolorowania farbami drogeryjnymi. Wybierając profesjonalną farbę do włosów, uzyskasz lepsze, trwalsze efekty. Zawiera składniki, które głęboko odżywiają włosy podczas procesu koloryzacji.

Typ urody zima

Wyróżnić można dwa „twarze” dam zimowych: typ południowy i typ Śnieżki. Pierwszy charakteryzuje się oliwkowym kolorem który, choć chłodny w karnacji, szybko zmienia się w mroźny szarobrązowy. Na twarzy pojawiają się szare piegi, choć nie jest to częste. Typ Królewna Śnieżka to porcelana, o prawie przezroczystej cerze odbijającej błękit. Oczy pani Winter mogą być ciemnozielone, ciemnobrązowe lub szaroniebieskie. Brązowe lub czarne włosy ładnie kontrastują ze skórą, dlatego warto wybrać farbę, która podkreśli kolor, nie zmieniając go drastycznie. Sprawdzi się również podkręcenie kolorów z fioletowymi i granatowymi refleksami, które podkreślą koloryt skóry.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.