Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jak dbać o farbowane włosy?

Jak dbać o farbowane włosy?

Farbowanie włosów na trwały kolor niszczy je, często powodując przesuszanie, łamliwość i szorstkość. Włosy regularnie poddawane trwałej koloryzacji wymagają specjalnej pielęgnacji. Odpowiednie dbanie o farbowane włosy na co dzień pozwoli zachować ich dobrą kondycję, zdrowy wygląd, elastyczność i piękno.

Sposób pielęgnacji farbowanych włosów powinien zależeć od kilku czynników. Podstawową zasadą codziennego dbania o włosy farbowane jest stosowanie kosmetyków do mycia i odżywiania przeznaczonych specjalnie do tego rodzaju fryzury. Szampony, odżywki i maski do włosów farbowanych zawierają specjalnie dobrane składniki, które mają zapobiegać wypłukiwaniu się farby. Najczęściej posiadają również składniki, mające za zadanie głęboko nawilżać i wzmacniać włosy, których struktura zostaje regularnie i wyraźnie naruszana podczas koloryzacji klasycznymi farbami.

Kremy koloryzujące do włosów

Klasyczne farby do włosów mają w składzie środek o silnym działaniu i mocnym, nieprzyjemnym, charakterystycznym zapachu – amoniak. Ma on umożliwić wniknięcie trwałej farby do wnętrza włosa. Struktura włosa podczas trwałej koloryzacji wykonywanej klasycznymi farbami z amoniakiem zostaje naruszona, a jego łuski otwarte, co powoduje przesuszanie, łamanie się i plątanie włosów, a to oznacza znaczne pogorszenie ich kondycji. Pielęgnacja włosów farbowanych może jednak zaczynać się już podczas koloryzacji. Z pomocą osobom chcącym uzyskać efekt farbowania bez niepotrzebnego narażania stanu włosów przychodzi jeden produkt – koloryzujący krem do włosów. Kremy koloryzujące do włosów dostępne w wielu naturalnie wyglądających kolorach pozwalają na farbowanie bez amoniaku. Koloryzujący krem do włosów L'Oréal Casting Créme Gloss zapewnia naturalny efekt i koloryzację pielęgnacyjną, odżywiając i chroniąc włosy przed zniszczeniem w trakcie i po zabiegu farbowania. Koloryzujący krem do włosów jest w stanie pokryć do 100% siwych włosów, co pozwala na używanie go zamiast trwałej farby z amoniakiem. Efekt koloryzacji utrzymuje się do 28 myć, a więc około trzech tygodni. To czas, w którym siwe włosy i odrosty nie uwidaczniają się jeszcze na głowie, a koloryzację bez amoniaku można bez obaw powtórzyć, w razie potrzeby odświeżając kolor.

Kremy koloryzujące do włosów to produkty odpowiednie również dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z farbowaniem, w celu pogłębienia naturalnego odcienia włosów modną koloryzacją „ton w ton”. Koloryzujący krem do włosów łatwo się nakłada, nie spływa z włosów i przyjemnie pachnie, co sprawia, że zabieg farbowania jest przyjemny i prosty.

Farbowane włosy mogą być zdrowe i zadbane!

Artykuł sponsorowany

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.