Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jak zamaskować worki pod oczami przy pomocy makijażu?

Jak zamaskować worki pod oczami przy pomocy makijażu?

Worki pod oczami to problem dotykający dużą część społeczeństwa. Całe szczęście defekt ten można łatwo zamaskować za pomocą odpowiedniego makijażu, dzięki czemu stają się niemalże niewidoczne. Chcesz dowiedzieć się, jak ukryć worki pod oczami? Sprawdź poniższe wskazówki, których zastosowanie może sprawić, że Twoja skóra będzie prezentować się zdrowo i promiennie.

Czym dokładnie są worki pod oczami?

Worki pod oczami to delikatny obrzęk występujący na skórze znajdującej się pod oczami. Wspomniany problem nasila się wraz z wiekiem, co wynika z osłabienia i wiotczenia skóry oraz osuwania się poduszek tłuszczowych celem wypełnienia powstałej przestrzeni. Worki pod oczami są problemem głównie z punktu widzenia estetycznego – oznacza to, że nie są żadnym zagrożeniem dla zdrowia. Warto jednak pamiętać, że worki pod oczami mogą świadczyć o występowaniu w organizmie poważnej choroby, dlatego nie powinno się ich lekceważyć. Jeśli zauważymy u siebie właśnie taki defekt, powinniśmy rozpocząć baczną obserwację swojego zdrowia oraz wykonać podstawowe badania lekarskie. W ten sposób unikniemy poważniejszych problemów w przyszłości.

Przyczyny worków pod oczami

Jak już wcześniej wspomniano, jedną z głównych przyczyn worków pod oczami jest starzenie się skóry. Często jednak problem ten występuje u osób młodych, co oznacza, że istnieją inne czynniki, które go powodują. Za przyczyny pojawiania się worków pod oczami uznaje się:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • niewłaściwą dietę,
  • zbyt małą ilość snu,
  • przemęczenie,
  • niedobór niektórych witamin i minerałów,
  • palenie tytoniu,
  • picie alkoholu,
  • zbyt częste i zbyt długie przebywanie na słońcu lub w solarium,
  • zatrzymanie wody w organizmie.

Krem pod oczy – czy może pomóc na worki pod oczami?

Krem pod oczy jest kosmetykiem, który był przez wiele lat niedoceniany, jednak obecnie staje coraz bardziej popularny. Czym różni się krem pod oczy od kremu do twarzy? Przede wszystkim jest lżejszy i zdecydowanie delikatniejszy, dzięki czemu doskonale wnika w cienką skórę wokół oczu. Skóra pod oczami znacząco różni się od tej znajdującej się na twarzy, stąd wymaga indywidualnej pielęgnacji, do której idealny jest właśnie krem pod oczy. Wspomniany kosmetyk często wzbogacony jest kolagenem lub elastyną, czyli substancjami znanymi z działania ujędrniającego oraz przeciwzmarszczkowego, które skutecznie zapobiegają tworzeniu się worków pod oczami.

Ponadto wiele kremów pod oczy posiada w składzie peptydy, które zwiększają przepuszczalność naczyń krwionośnych i przeciwdziałają gromadzeniu się wody pod skórą. Na rynku dostępne są specjalne aplikatory do kremów pod oczy umożliwiające dokładne rozprowadzenie preparatu, które połączone jest z delikatnym masażem wspomagającym przepływ limfy.

Jak ukryć worki pod oczami za pomocą makijażu?

Makijaż jest doskonałym narzędziem pozwalającym na zakamuflowanie większości mankamentów skóry, w tym worków pod oczami. Podstawowym kosmetykiem służącym do zamaskowania worków są korektory korygujące, których nie należy mylić ze zwykłymi korektorami. Obecnie niemalże w każdej drogerii można nabyć taki korektor, zarówno z wysokiej, jak i z niskiej półki cenowej. Wybierając korektor, należy zwrócić uwagę na jego gęstość oraz poziom napigmentowania. Jeśli nie zajmujemy się fachowo makijażem, zdecydowanie lepsze będą dla nas korektory nieco rzadsze, o niższej pigmentacji, które łatwiej jest nanieść.

 Korektor korygujący powinno się aplikować od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka, dbając o to, aby nie przesadzić z ilością kosmetyku. Po zaaplikowaniu korektora korygującego należy przejść do nakładania klasycznego korektora, skupiając się przede wszystkim na wewnętrznym zagłębieniu pod okiem. Korektory nanosi się zazwyczaj za pomocą pędzelka, po czym rozprowadza się je palcami lub specjalną gąbką.

W przypadku worków pod oczami ważne jest, aby klasyczny korektor nie posiadał rozświetlających drobinek, ponieważ podkreślają one zasinienia. Istotną kwestię stanowi także dopasowanie korektora do podkładu, ponieważ decyduje to o estetyce całego makijażu twarzy.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.