Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Nawilżanie cery trądzikowej

Nawilżanie cery trądzikowej

Krem nawilżający do cery trądzikowej często wywołuje sporą dozę nieufności. Niektórzy dopatrują się w tym wielkiej bzdury i niestety są oni w błędzie. Podstawowym błędem w pielęgnacji cery trądzikowej jest utożsamianie jej z cerą tłustą. Zatem ci, którzy na co dzień walczą z nadmierną ilością krostek i wykwitów skórnych, próbują wysuszyć swoją skórę, a to duży błąd. Cera trądzikowa wymaga bowiem dobrego nawilżania. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego, przeczytaj ten tekst.

Cerę trądzikową bardzo łatwo pomylić z cerą tłustą, bo w obu rodzajach cery przyczyną problemów jest niewłaściwa praca gruczołów łojowych. Tam, gdzie występują, pojawia się nadmiar sebum, skóra się błyszczy i nie wygląda dobrze. Najczęściej zmiany te widoczne są na nosie i brodzie, co jest ewidentnym dowodem, że mamy do czynienia z cerą tłustą.

Ludzie z cerą trądzikową mają znacznie trudniejszą sytuację, bo naskórek sam nie złuszcza się prawidłowo, a obumierające komórki skutecznie zatykają ujścia gruczołów łojowych. W tych miejscach pojawiają się krosty i krostki, a trądzik wkracza w fazę rozkwitu.

Skąd ten nadmiar sebum?

Na dużą produkcję sebum wpływ ma kilka czynników. To przede wszystkim uwarunkowania genetyczne, ale nie tylko. Do takiego stanu rzeczy przyczyniają się także wahania poziomu hormonów, co jest szczególne widoczne u osób w okresie dojrzewania oraz u tych, których życie obfituje w nadmiar stresu. Niebagatelne znaczenie ma także dieta. Fatalny sposób odżywiania od razu odbija się na ogólnej kondycji skóry, ale ilość wydzielanego sebum ogromnie rośnie, gdy w codziennej diecie znajduje się zbyt dużo cukru, kawy, fast foodów i wszelkich używek.

Nadmierna ilość sebum to prawdziwe perpetuum mobile zmian trądzikowych, bowiem zalega ono w mieszkach włosowych, zatyka pory, a to prowadzi do rozwoju bakterii. To one właśnie są główną przyczyną formowania się krost i wyprysków, a te mogą formować się właściwie w połączeniu z każdym rodzajem cery. Najczęściej towarzyszą cerze tłustej i mieszanej. Trądzik występuję jednak także wraz z cerą normalną, a nawet – choć rzadko – może się przydarzyć i przy cerze suchej.

Stosuj krem nawilżający do cery trądzikowej

Nawilżanie skóry w pielęgnacji cery trądzikowej ma kluczowe znaczenie. Jeśli nie dostarczy się jej właściwej ilości substancji nawilżających, skóra sama będzie się bronić przed nadmiernym przesuszeniem i będzie produkować jeszcze więcej sebum, a do tego nie wolno dopuścić. Dobry krem nawilżający do cery trądzikowej jest zatem niezbędny, podobnie jak dobre preparaty oczyszczające skórę trądzikową. Nie powinny one zawierać alkoholu, bo ten będzie działać na skórę wysuszająco. Najlepszym rozwiązaniem są dobre płyny micelarne, które skutecznie oczyszczą skórę i odblokują niedrożne pory.

Artykuł sponsorowany

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.