Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jak zwalczyć zakwaszenie organizmu?

Jak zwalczyć zakwaszenie organizmu?

Nasz organizm jest jak gąbka – chłonie wszystko, co mu dostarczamy. Dlatego zła dieta, stres, szybki tryb życia mają tak duży wpływ na funkcjonowanie ludzkiego ciała. Złe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej mogą prowadzić do zakwaszenia organizmu. Jest to coraz częściej występujący problem, dlatego warto dowiedzieć się, jakie są objawy tego stanu. 

Co to jest zakwaszenie organizmu?

Pomiar stopnia kwasowości wyraża się we wskaźniku pH. Odczyny pH mogą być zasadowe lub kwasowe. Dotyczy to również płynów ustrojowych. Aby równowaga kwasowo-zasadowa ludzkiego organizmu została zachowana, pH krwi człowieka powinno wynosić 7,35 – 7,45. Wszystkie odchylenia od normy wskazują na problemy zdrowotne. Źródłem kwasów i zasad jest żywność, którą spożywamy. Zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej powoduje włączenie się mechanizmów obronnych. Niestety ciało człowieka nie poradzi sobie z długotrwałym zakwaszeniem organizmu. 

Objawy zakwaszenia organizmu

Do objawów zakwaszenia organizmu należą między innymi: bóle głowy, zgaga, problemy skórne, bóle mięśni, senność, zmęczenie, nasilony zespół napięcia przedmiesiączkowego,  niesmak w ustach, biegunka na przemian z zaparciami, obrzęki, stany zapalne, alergie, obniżona koncentracja, częste infekcje grzybiczne, insulinooporność, podwyższony poziom cholesterolu, występowanie chorób serca, otyłość. 
Na większość z tych czynników ma wpływ zła dieta, w której przeważa przetworzona żywność. Wszystkie powyższe objawy prowadzą do znacznego osłabienia organizmu. W związku z tym trudno cieszyć się z życia. Co zatem możemy zrobić, aby doprowadzić swoje ciało do prawidłowego stanu?

objawy zakwaszenia organizmu

Prodeacid – najlepszy sposób na walkę z zakwaszeniem organizmu

Aby skutecznie walczyć z zakwaszeniem, warto sięgnąć po suplement diety Prodeacid. Jest to bogate źródło witamin oraz mikroelementów, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Specyfik oczyszcza organizm z toksyn oraz reguluje pH. Istotny jest przede wszystkim oryginalny skład suplementu. Wśród wielu elementów można wyróżnić między innymi:

  • Ekstrakt z winogrona – zawiera witaminy B, C, D oraz E. Winogrona skutecznie oczyszczają organizm z toksyn.
  • Ekstrakt z owoców kiwi – zawiera witaminy E i C, a oprócz tego potas, cynk, fosfor oraz magnez. Poprawia pracę serca, ułatwia krążenie, korzystnie wpływa na skład flory bakteryjnej.
  • Ekstrakt z czerwonego buraka – skutecznie eliminuje metale ciężkie z organizmu.
  • Ekstrakt z owoców mango – posiada enzymy, które pomagają w trawieniu białek. Owoc ten bogaty jest w mangiferynę - biologicznie aktywną substancję, która pełni rolę związku skutecznie zwalczającego drobnoustroje i wirusy. 

Zaleca się przyjmowanie maksymalnie dwóch kapsułek dziennie. Producent preparatu podkreśla, że nie powinny przyjmować go kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. 

Prodeacid pomoże nam przywrócić równowagę kwasowo-zasadową, dlatego warto rozpocząć kurację już teraz. Dzięki temu odzyskamy zdrowie, energię, a nasze włosy i paznokcie będą się pięknie prezentowały.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.