Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Sennik – sprawdź znaczenie swojego snu w naszym senniku

Sennik – sprawdź znaczenie swojego snu w naszym senniku

Codziennie kładziemy się spać i 90% z tych snów pozwala na „wymarzenie” sobie sennych wizji. Czasami są dla nas łaskawe, niektóre można określić mianem „horroru”. Mimo wszystko większość projekcji w naszej głowie jest przyjemna, a co najważniejsze – ma ogromne znaczenie. Okazuje się, że to, co się pojawia w naszych snach nie jest przypadkiem. Osoby, które się tam pojawiają musiały kiedyś pojawić się w naszym życiu, musieliśmy je zauważyć i z jakiegoś powodu podświadomie zapamiętać. Miejsca, które widzimy, to takie, które również gdzieś kiedyś obserwowaliśmy. Nasz mózg nie ma możliwości kreacji, a jedynie odtwarzania. Dlaczego wiele ludzi zachęca do zapisywania swoich snów?

Jak powstaje sen?

Tak jak mówiliśmy – nic nie dzieje się przypadkowo. To, co pojawia się w naszych marzeniach sennych ma swoje podwaliny w tym, co już kiedyś widzieliśmy. Osoby, miejsca, rzeczy – nawet nieświadomie nasz mózg postanowił je zarejestrować, a potem „oddaje” je nam w marzeniach sennych. Jeśli więc widzicie niesamowicie przystojnego mężczyznę, albo piękną kobietę, to znak, że już kiedyś koło niego przeszliście, jechaliście w komunikacji miejskiej, mieliście okazję dawno temu z nim rozmawiać albo nawet widzieliście go w jakimś filmie.

Przez cały dzień receptory mózgu wyłapują wszystkie sytuacje, zapamiętują osoby i miejsca, a także rzeczy, na podstawie naszych własnych emocji. Jeśli coś nam się podoba, czymś się stresujemy, czegoś boimy albo coś nas złości – będzie to zostawało w naszej głowie, a następnie z dużą dozą prawdopodobieństwa, ujrzymy to w nocy, kiedy będziemy spali. Nasz mózg nie działa jednak tylko w ciągu dnia. Bardzo intensywnie pracuje także w nocy - „nasłuchuje” z otoczenia, dokładnie analizuje nasze ciało, dźwięki zza okna i z pokoju obok i wszystko inne, dodając kolejną cegiełkę.

Większe prawdopodobieństwo jest, że przyśni nam się coś, z czym jesteśmy mocniej emocjonalnie związani, z czym mamy więcej wspomnień i połączeń. Dlatego właśnie większe prawdopodobieństwo jest, że dziecku przyśni się jego matka, którą kocha nad życie niż na przykład kot, którego widział na spacerze.

Dlaczego warto analizować sen?

Kiedyś dużo mówiło się o świadomym śnieniu. Teraz z kolei zewsząd dobiegają do nas informacje, aby zapisywać swoje sny i to, co się w nich pojawia – najlepiej od razu po przebudzeniu. Wiele osób zachęca do analizy i interpretacji swojego śnienia. W niektórych miejscach mocno wierzy się w to, że poszczególne sny mają jakąś symbolikę. I my również mamy takie zdanie – nic nie dzieje się przez przypadek. Nic nie śni nam się w takiej, a nie innej konfiguracji, jeśli nie ma jakiegoś celu. Dlatego dokładnie sprawdzajcie co oznacza fakt, że śniła wam się czarna owca, co oznaczała pszczoła i jakie znaczenie dla naszego życia ma to, że pojawił się w nich człowiek bez nogi. Jeśli jeszcze nie wiecie jak interpretować swoje sny i co za sobą niosą – sprawdźcie sennik tutaj. Na początku będzie wam łatwiej.

Artykuł zewnętrzny

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.