Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jak łączyć ze sobą pierścionki ze złota i ile ich można nosić?

Jak łączyć ze sobą pierścionki ze złota i ile ich można nosić?

 

Dzisiejsza moda pozwala na dużą różnorodność w łączeniu ze sobą biżuterii. Jeśli uważasz, że nie masz palca do stracenia i chciałabyś ozdobić wszystkie – nic nie stoi na przeszkodzie. Łatwo jednak o przesadę w tym szaleństwie, a przecież dłonie zaraz po twarzy, uchodzą za wizytówkę człowieka, dlatego powinny być zadbane i estetyczne. Jak zatem łączyć złote pierścionki, żeby wyglądały pięknie i dodawały klasy zamiast ją odbierać?

Pierścionki ze złota – jak je łączyć

Faux pas w zakresie łączenia ze sobą złotych pierścionków jest w zasadzie niemożliwe. Dzisiejsze trendy pozwalają na bardzo wiele, a sami jubilerzy proponują już nawet pierścionki złote wykonane z połączenia złota białego, różowego i żółtego. Można łączyć ze sobą dowolną ich liczbę i nosić je nawet na kciuku czy do połowy palca. Nie jest zabronione również zakładanie kilku pierścionków ze złota z różnymi kamieniami. Żeby nie zatracić się w tym szaleństwie, warto pamiętać jednak o tym, żeby pierścionki zdobiące palce w liczbie mnogiej były delikatne. Wtedy zachowamy umiar i nie wywołamy nimi przytłaczającego efektu. Najlepszym rozwiązaniem są tutaj obrączki z motywami roślinnymi albo geometrycznymi, które pięknie komponują się z drobnymi cyrkoniami w różnych barwach.

Jeśli chcemy ozdobić palec grubą obrączką albo postawić na bardzo wyrazisty pierścionek z dużym oczkiem, wtedy powinien się znajdować na palcu sam. Połączony z drobniejszym, cieńszym i o delikatnym wyglądzie, zupełnie go przytłoczy, a jeśli spróbujemy wepchnąć na jeden palec dwie masywne obrączki, uzyskamy efekt przepychu i nadmiaru. Nie jest to w dobrym guście.

Świetnym rozwiązaniem, które ułatwia noszenie wielu pierścionków są knukle rings, czyli pierścionki złote, które zakłada się tylko do połowy palca. Pięknie wyglądają na przykład, jeśli są połączone drobnym łańcuszkiem ze zwykłą obrączką, którą nosi się na tym samym palcu. Coraz częściej jubilerzy tworzą takie specjalne kompozycje, ale warto wiedzieć, że ten sam efekt uzyskamy, kupując mniejszy pierścionek i łącząc go z podobnym (albo identycznym) we właściwym rozmiarze.

Szukasz złotych pierścionków w Krakowie? Sprawdź ofertę salonu jubilerskiego https://krakowski-jubiler.pl/ >>

Zaręczynowe pierścionki ze złota i obrączka – jak je nosić?

Zaręczynowe pierścionki złote można łączyć z obrączkami i nosić je na jednym palcu jako symbol zawartego małżeństwa. Zgodnie z tradycją bowiem ozdoby dłoni związane z prawem nosi się na prawej dłoni, a te związane z uczuciami – na lewej. Małżeństwo, jak akt obowiązujący w świetle prawa, symbolizuje obrączka noszona na serdecznym palcu prawej dłoni. Pierścionek zaręczynowy, po ślubie, można przełożyć z lewej na prawą i w ten sposób wyrażać symbol zmiany stanu matrymonialnego.

Czy złote pierścionki zaręczynowe i obrączki można łączyć z innymi ozdobami? Zdecydowanie tak. Trzeba jednak pamiętać przy tym, żeby ozdoby im towarzyszące były raczej delikatne, wtedy nawet ich duża liczba nie będzie tworzyła efektu chaosu. Obrączka i pierścionek zaręczynowy powinny pozostać połączone na palcu serdecznym, a wszystkie inne palce można zdobić innymi błyskotkami.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.