Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Krótki przewodnik po soczewkach kontaktowych

Krótki przewodnik po soczewkach kontaktowych

Po soczewki kontaktowe sięga coraz więcej osób, ciesząc się dzięki nim nienaganną ostrością wzroku. Wśród ogromnej gamy soczewek kontaktowych można znaleźć takie, które korygują krótko - i dalekowzroczność, a le także astygmatyzm czy starczowzroczność. To nie jedyne kryterium wyboru soczewek - uwzględniając styl życia można wybrać soczewki jednodniowe lub o dłuższym trybie noszenia. Jakie soczewki sprawdzą się najlepiej u Ciebie?

Soczewki kontaktowe a wada wzroku

Przy pomocy soczewek kontaktowych możliwe jest jest skorygowanie takich sam wad wzroku, jak w przypadku okularów korekcyjnych. Jak dobrać soczewki kontaktowe? W przypadku krótkowzroczności i dalekowzroczności stosowane są soczewki sferyczne, mające regularny kształt wycinka kuli. W przypadku tych wad można także zastosować soczewki kontaktowe asferyczne, które mają kształt bardziej zbliżony do gałki ocznej, czyli mają kształt elipsoidalny. Dzięki zastosowaniu takich soczewek zachowana zostaje moc optyczna na całej powierzchni soczewki. Natomiast w przypadku soczewek sferycznych największa ostrość widzenia występuje w centrum soczewki, a na obszarach peryferyjnych obraz może ulec minimalnemu rozmyciu.

Osoby cierpiące na astygmatyzm mogły w przeszłości nosić jedynie okulary korekcyjne, gdyż to była jedyna metoda na przywrócenie ostrości wzroku. Obecnie są dostępne także soczewki kontaktowe, których skuteczność nie ustępuje okularom. Mowa o soczewkach torycznych, których kształt jest bardzo charakterystyczny - przypomina przecięty wzdłuż obwarzanek.Takie soczewki doskonale przylegają do powierzchni rogówki, która u osób z astygmatyzmem może być wydłużona.

U osób powyżej 40 roku życia może rozwinąć się prezbiopia, czyli starczowzroczność, czyli zaburzenie akomodacji oka. Wówczas doskonale sprawdzają się soczewki progresywne, pozwalające na przywrócenie wyraźnego widzenia zarówno bliży, jak i dali. Takie soczewki cechują się występowaniem dwóch obszarów korekcyjnych. Każdy z omówionych typów soczewek kontaktowych można zakupić w sklepie internetowym Bezokularow.pl. Sklep oferuje także szeroki wybór płynów do czyszczenia soczewek czy pojemniczków do ich przechowywania. Klienci sklepu internetowego mogą liczyć także na atrakcyjne rabaty i ekspresową wysyłkę.

Soczewki jednorazowe czy wielokrotnego użytku?

Wybór soczewek jednodniowych lub o dłuższym trybie noszenia zależy od wielu czynników. Jak dokonać wyboru: soczewki jednodniowe czy miesięczne? Uwzględnić należy aspekt ekonomiczny, indywidualną wrażliwość oczu, tryb życia. Soczewki jednodniowe, czyli noszone maksymalnie przez jeden dzień i wyrzucane zaraz po ich zdjęciu są idealne dla osób, które noszą soczewki jedynie od czasu do czasu - wówczas nie zawsze opłaca się inwestować w soczewki miesięczne czy kwartalne. Ponadto takie rozwiązanie jest dobre dla osób, które nie mają możliwości oczyszczania soczewek, np. podczas podróży.

Soczewki miesięczne, kwartalne czy półroczne idealnie sprawdzają się w przypadku osób stale noszących soczewki - wówczas takie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, aby dokładnie oczyszczać soczewki, przechowywać je w odpowiedni sposób i użytkować zgodnie z zaleceniami producenta. Wówczas soczewki będą służyły przez długi czas, a ich użytkowanie będzie bardzo komfortowe.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.