Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Makijaż wieczorowy – porady i kosmetyki

Makijaż wieczorowy – porady i kosmetyki

Na większe wyjścia i wielkie gale warto zrobić bardziej wyrazisty make-up. Makijaż wieczorowy powinien być olśniewający, dlatego należy poświęcić mu trochę czasu. Warto także dobrać odpowiednie kosmetyki. Stylów malowania się na niezwykłe okoliczności jest mnóstwo. My podajemy kilka najważniejszych i uniwersalnych porad.

Makijaż wieczorowy musi być trwały

Najważniejszą cechą, która wyróżnia makijaż wieczorowy od codziennego, jest trwałość. Oczywiście make-up na co dzień także musi być trwały, ale makijaż wieczorowy musi wytrzymać całą noc często intensywnych tańców. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by poprawić jakość makijażu – należy zastosować primer i odpowiednią bazę pod cień do powiek. Warto także spryskać twarz utrwalaczem.

Idealny podkład do makijażu wieczorowego

Dobry podkład jest ważny zawsze, ale w przypadku makijażu wieczorowego ma największe znaczenie. Powinien być nie tylko dobrany do koloru cery, lecz także dobrej jakości. Bez rozcierania, spływania i rolowania się w wałeczki w bruzdach na twarzy. Dlatego wybierz podkład, który będzie miał naprawdę dobrą jakość, najlepiej taki, który nie stworzy na twojej buzi maski, ale stopi się ze skórą i będzie idealnie gładki.

Makijaż wieczorowy to miejsce na szaleństwo

Kiedy robisz makijaż wieczorowy, możesz wprowadzić nieco więcej koloru i blasku niż w standardowych makijażach codziennych. To jedyne miejsce, gdzie możesz sobie pozwolić na szaleństwo. Wypróbuj różne kolory, odcienie, zrób intensywne kreski. Nie bój się także sięgać po barwne tusze czy kredki. Nikt nie mówi, że zawsze mają być czarne czy brązowe. Jeśli idziesz na imprezę lub wielką galę, gdzie strój oficjalny nie jest konieczny, makijaż także może być nieco bardziej ciekawy.

Roziskrzony makijaż wieczorowy

W makijażu wieczorowym warto dodać sobie nieco blasku. Malowanie oczu matowymi kolorami jest bardzo eleganckie, ale nie warto na tym poprzestać. Dodaj oczom co nieco blasku – nałóż trochę brokatowego cienia. Możesz pomalować nim na przykład środek powieki, by uzyskać metaliczny efekt, możesz także zaznaczyć nim wewnętrzny kącik. Brokatowy cień sprawia, że oko wydaje się być większe. Dzięki temu jest po prostu piękne.

Konturowanie twarzy w makijażu wieczorowym

O ile na co dzień możesz o tym zapomnieć, o tyle makijaż wieczorowy nie może się bez tego obyć. Konturowanie twarzy to bardzo ważny element każdego make-upu. Możesz zrobić to brązerem nałożonym pod kośćmi policzkowymi i na zewnętrznych krawędziach żuchwy. Warto także dodać rozświetlacz – pod oczami, na czubku nosa i tuż nad łukiem Kupidyna, czyli nad górną wargą.

Materiał partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.