Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Dlaczego lepiej wybrać hybrydy zamiast zwykłego lakieru?

Dlaczego lepiej wybrać hybrydy zamiast zwykłego lakieru?

Kobiety dbające o swój nienaganny wygląd lubią mieć także pomalowane paznokcie. Ważny jest jednak nie tylko wybór odpowiednio dopasowanego koloru, ale i trwałość wykonanego w ten sposób manicure. To właśnie dlatego lakiery hybrydowe cieszą się coraz większym powodzeniem wśród kobiet w każdym wieku.

Dla kogo najlepsze będą hybrydy?

            Lakiery hybrydowe to rodzaj lakierów światłoutwardzalnych, których nie suszy się na powietrzu, lecz pod specjalną niewielką lampą emitującą promienie UV. Sposób utrwalania lakieru w połączeniu z bazą i topem oraz specjalnym przygotowywaniem płytki paznokcia powodują, że tak wykonany manicure jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i odpryskiwanie. Bardzo długo utrzymuje się też na płytce – około 3 tygodni bez poprawiania.

            Wytrzymałość mechaniczna lakierów hybrydowych to powód, dla którego często są one wybierane przez kobiety, których praca zawodowa, hobby lub dynamiczny tryb życia powodują, że trudno jest utrzymać paznokcie w nienagannym stanie bez odprysków lakieru. Z kolei trwałość lakieru wynosząca około 3 tygodni jest prawdziwym wybawieniem dla pań, które nie lubią co drugi dzień zmywać paznokci i malować ich na nowo, bo zwyczajnie szkoda im na to czasu.

Dlaczego hybrydy są lepsze niż zwykły lakier?

            Lakiery hybrydowe dostępne są w bogatej gamie kolorów, z różnymi fakturami, podobnie jak klasyczne lakiery utwardzane na powietrzu. Są one jednak lepszym wyborem dla kobiet, które lubią mieć stale pomalowane paznokcie, a nie chcą zmieniać koloru co dwa dni z uwagi na brak czasu. Hybryda pozwala na wykonywanie różnych ciekawych manipulacji w obrębie barw czy zdobień. Dobrym pomysłem jest na przykład utrzymywanie jednolitych kolorów wszystkich paznokci przez kilka dni, a następnie wprowadzanie delikatnych zmian, na przykład poprzez naklejki, fantazyjne wzorki czy zmianę odcienia jednego lub dwóch paznokci.

            Kobiety lubią zmiany i tyczy się to również zmian kolorów ich paznokci. Jednak gdy kolor jest ładny, uniwersalny i pasuje do każdego outfitu, niekoniecznie chcą one zmieniać go co drugi dzień. Zmiana raz na 3 tygodnie wydaje się rozwiązaniem dużo korzystniejszym, zarówno dla samej estetyki stylizacji, jak i dla wygody. Lakiery hybrydowe są korzystniejsze od zwykłego lakieru, ponieważ zapewniają piękny kolor na długi czas, bez odprysków. Szczególnie dobre efekty widoczne są w przypadku wykonania hybrydy u doświadczonej stylistki, jednak przy odrobinie wprawy można osiągnąć podobny efekt samodzielnie, używając dobrych lakierów.

Hybrydy – sposób na efekt jak z salonu bez wizyty w salonie

            Niektóre kobiety wolą zapłacić i mieć pewność porządnie zrobionego manicure u stylistki. To dobry wybór – szczególnie że stylistki mają przeogromne, liczące setki egzemplarzy kolekcje lakierów, z którymi można wykonać naprawdę wiele ciekawych kombinacji kolorystycznych. Jest jednak część kobiet, które preferują skromny manicure, na bazie kilku ulubionych kolorów, czasem miksowanych ze sobą. W takich barwach czują się pewnie i wiedzą, że będą one pasowały do ich codziennych, mniej lub bardziej wyjściowych stylizacji. Te panie czują się też na tyle pewne swoich umiejętności manualnych, że doskonale dają sobie radę z porządnym przygotowaniem płytki paznokcia i nałożeniem lakierów tak, by przyniosło to pożądany efekt. Również i w tym wariancie hybrydy sprawdzają się lepiej niż klasyczne lakiery – zdecydowanie warto malować nimi paznokcie i nie bać się eksperymentować ze zdobieniami!

Materiał partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.