Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS 4 latarki taktyczne idealne na prezent!

4 latarki taktyczne idealne na prezent!

źródło zdjęcia: stock.adobe.com
autor: NorGal

Szukając ciekawego i użytecznego prezentu na święta, urodziny czy z innej okazji ciekawym pomysłem może być zakup latarki. Urządzenia tego typu nie znajdują się co prawda na liście najbardziej modnych gadżetów, jednak w niczym nie umniejsza to ich przydatności. Co więcej, dla wielu osób są one wręcz niezbędne w codziennym życiu. Dlatego też w tym tekście przedstawimy sześć bardzo ciekawych modeli taktycznych, które z pewnością spodobają się osobie obdarowanej.

Dobra latarka taktyczna – czym się powinna charakteryzować?

Szukając prezentu w postaci profesjonalnej latarki, przede wszystkim trzeba pamiętać, że o jej użyteczności decydują parametry techniczne. Oznacza to, że wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony od potrzeb osoby, która będzie jej używać. Na jakie cechy latarek policyjnych koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

  • Moc światła – powinna ona wynosić około 1000 lumenów, choć oczywiście może być większa. Warto przy tym jednak pamiętać, że najmocniejsze latarki taktyczne są z reguły cięższe i mniej poręczne, co ma wpływ na ich użyteczność.
  • Zasięg światła – i w tym przypadku im większy, tym lepiej. W praktyce jednak wystarczającą wartością jest około 150-200 metrów.
  • Rodzaj zasilania – na rynku dostępne są latarki akumulatorowe, na baterie oraz modele pozwalające na użycie obu opcji. Pierwsze z rozwiązań pozwala na szybkie doładowanie, drugie umożliwia całkowite uniezależnienie się od zewnętrznych źródeł energii.
  • Jakość i zabezpieczenia – mają one kluczowe znaczenie z punktu widzenia długowieczności i wrażliwości na czynniki zewnętrzne. Dobra latarka taktyczna musi radzić sobie w deszczu, mrozie czy wysokich temperaturach.
  • Funkcje dodatkowe – takie jak stroboskop, regulacja mocy, wybijak do szyb czy paralizator. Są one bardzo przydatne zarówno w codziennej pracy, jak i sytuacjach awaryjnych.

Latarki policyjne LED – dla kogo?

Skoro wiemy już, jakie cechy są najważniejsze dla latarek policyjnych, to warto się też zastanowić, komu urządzenia tego typu się naprawdę przydadzą. Oczywiście na czele listy użytkowników będą funkcjonariusze różnych służb – policji, straży miejskiej, granicznej czy leśnej, a także wojska czy straży pożarnej. Dalej wymienić można harcerzy, myśliwych, ochroniarzy oraz wszystkie osoby, które wykonują swoje obowiązki nocą poza terenami oświetlonymi. Latarki taktyczne będą też doskonałym prezentem dla wielu osób prywatnych – lubiących wycieczki na łono natury, nocne spacery czy też potrzebujący niezawodnego ręcznego źródła światła do poruszaniu się w nocy po gospodarstwie, czy okolicy swego domu.

Najciekawsze profesjonalne latarki na prezent – 4 propozycje

  1. Latarka Mactronic Black Eye – to stosunkowo tanie i proste urządzenie, które jednak sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jej największe zalety, to możliwość zasilania akumulatorem, wyposażenie w wybijak oraz kilka przydatnych funkcji dodatkowych.
  2. Latarka Armytec Dobermann – kosztuje ona niecałe 300 zł i oferuje całkiem spore możliwości. Jej dużym plusem jest spory zasięg oraz bardzo dobre zabezpieczenie przed wodą, pyłem i uszkodzeniami mechanicznymi.
  3. Latarka Nitecore EA42 – jest to już bardziej zaawansowane urządzenie, oferujące 1800 lumenów strumienia świetlnego i zasięg 353 metrów. Jej obudowa wykonana została z anodyzowanego aluminium i zapewnia dużą wytrzymałość i doskonałą szczelność.
  4. Latarka Olight Seeker 2 Pro – to niewielki i bardzo mocny model taktyczny, który może wygenerować do 3200 lumenów światła. 5 trybów pracy, tryb strobo i solidna obudowa czynią z niej doskonałe urządzenie.

Gdzie kupić dobrej jakości latarki taktyczne Olight, Fenix i innych producentów?

Mówiąc o wyborze idealnej latarki taktycznej na prezent, nie sposób też pominąć tematu samego zakupu. Obecnie produkty tego rodzaju są dostępne zarówno w specjalistycznych sklepach, jak i aukcjach internetowych czy czasem też w marketach. Osobiście polecamy skorzystanie z tej pierwszej opcji, gdyż gwarantuje ona najwyższe bezpieczeństwo zakupów, szeroki wybór produktów oraz ich oryginalność.

 Latarka policyjna jako prezent? To z pewnością bardzo dobre rozwiązanie, które przy dobrym dopasowaniu produktu z pewnością zadowoli osobę obdarowaną.

Artykuł sponsorowany

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.