Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Permanentne pozbycie się niechcianych włosów? Jest to możliwe!

Permanentne pozbycie się niechcianych włosów? Jest to możliwe!

Wiele osób zmaga się z niechcianym owłosieniem ciała. To naturalne, że na ludzkiej skórze rosną włosy, lecz ze względów estetycznych, a często również i higienicznych, pozbycie się ich może wydawać się dość atrakcyjną perspektywą. Niektórzy z nas potrafią spędzać w łazience długie godziny na goleniu i depilacji nóg i rąk, jednak uporczywe włosy nieustannie odrastają. Co więcej, owłosienie często ma tendencję do powrotu ze szczególnym nasileniem, jeśli pozostało w skórze wraz z cebulkami. Co w takim razie zrobić, aby nie skazywać się na mnóstwo pracy oraz dość spore wydatki związane z żyletkami i maszynkami do golenia? Interesującym rozwiązaniem może wydawać się tu depilacja laserowa, dzięki której można uzyskać trwałe i wyraźnie zauważalne efekty! Co warto wiedzieć o tego typu zabiegu?

Jak przeprowadza się depilację laserową?

Okazuje się, że przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, niechciane owłosienie ciała może zostać zlikwidowane w sposób permanentny. Jak sama nazwa wskazuje, zabieg ten przeprowadza się z wykorzystaniem wiązki światła laserowego, kierując je prosto na skórę pacjenta. Energia przekazywana przez laser wnika głęboko do tkanki człowieka, gdzie w kontakcie z melaniną – naturalnym barwnikiem obecnym w naszej skórze, przekształca się w ciepło, prowadząc do wypalenia włosa wraz z cebulką i korzeniem. 

Co należy wiedzieć o depilacji laserowej?

Ogólnie rzecz biorąc, depilacja przy pomocy wiązki lasera jest dość bezpiecznym zabiegiem. Nie można jednak zapominać, że nie jest to zadanie, które powierzyłoby się amatorowi. Aby skutecznie usunąć włosy, nie podrażniając przy tym skóry pacjenta, dobrana musi być odpowiednia dawka oraz natężenie światła. Wymagana jest tu nie tylko profesjonalna aparatura, ale także duże doświadczenie, na które można liczyć tylko o wyłącznie w przypadku fachowych salonów kosmetycznych, które specjalizują się w medycynie estetycznej. 

Jak przygotować się do zabiegu depilacji?

Udając się np. do salonu kosmetycznego Jadore oferującego depilację laserową w Warszawie, warto najpierw odpowiednio się przygotować. Należy mieć na uwadze, że nie jest to pojedynczy zabieg, ale seria, która ma na celu stopniowe wypalanie cebulek włosów z kolejnych partii ciała. Nie można zapomnieć także o możliwych przeciwwskazaniach. Zabieg ten odradza się:

  • kobietom w ciąży
  • osobom cierpiącym na poszczególne choroby skóry, jak na przykład bliznowiec czy łuszczyca
  • cukrzykom
  • chorym na infekcje skórne
  • osobom przyjmującym leki przeciwzakrzepowe, maści na bazie retinolu, oraz niektóre zioła

Jeśli nie należy się do żadnej z tych grup, laserowe usuwanie włosów to z pewnością doskonały wybór, nad którym powinna zastanowić się każda osoba, która chce trwale poprawić swój wygląd oraz oszczędzić sobie wielu godzin spędzonych na regularnej, rutynowej depilacji.

Artykuł sponsorowany

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.