Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Suplementacja anti – aging. Czy możemy wygrać ze starzeniem się organizmu?

Suplementacja anti – aging. Czy możemy wygrać ze starzeniem się organizmu?

Trudno znaleźć osobę, która nie chciałaby na długie lata zachować młodość i nienaganny stan zdrowia. Wszak żyjemy w dobie kultu młodości, prawda? Tym, na czym powinniśmy się koncentrować, jest jednak nie nienaganny wygląd, a doskonały stan zdrowia. Prowadząc zdrowy styl życia możemy spowolnić nieco procesy starzenia się organizmu, a to przełoży się na świetne samopoczucie i promienny wygląd. Jakie są zatem podstawowe zasady życia w duchu anti – aging?

Najzdrowsze nawyki dla młodości i zdrowia

Zdrowie i młody wygląd idą w parze – dbając o zdrowie zyskujemy nienaganny wygląd. Jak osiągnąć taki cel? Plan może wydawać się bardzo ambitny, w rzeczywistości jednak wystarczy wprowadzić kilka zdrowych nawyków. Jakich? Zacznij od regularnego trybu życia – znajdź czas na aktywność, ale także na odpoczynek. Minimalna ilość snu to 7 – 8 godzin; ponadto nie należy zapominać o odpoczynku w ciągu dnia. Pomoże to zredukować stres – a stres to główny wróg naszego zdrowia i młodego wyglądu. W walce ze stresem pomoże odpoczynek, ale także regularna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta.

 

Sport to dostępny dla każdego najskuteczniejszy kosmetyk i lek zarazem. Podczas aktywności fizycznej dochodzi do przyspieszenia akcji serca i usprawnienia krążenia krwi, co skutkuje lepszym dotlenieniem całego ciała. Ruch pomaga utrzymać prawidłową masę ciała, co także sprzyja zachowaniu zdrowia i młodości. I wreszcie – konieczne jest wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych. Dieta to najważniejszy filar zdrowego stylu życia. Jaki zatem powinien być zdrowy jadłospis? Na pewno zróżnicowany i bazujący na jak najmniej przetworzonych produktach. W naszej diecie nie powinno zatem zabraknąć sezonowych warzyw i owoców, pestek dyni, nasion słonecznika, orzechów. Codziennie warto zjeść porcję ryby lub chudego mięsa dobrej jakości, a także produktów pełnoziarnistych. Nie zapominaj o piciu wody mineralnej, naparów ziołowych, herbaty zielonej; nie zaszkodzą także 2 – 3 filiżanki kawy dziennie. Zachowaniu młodości szczególnie sprzyjają antyoksydanty – a tych nie brakuje w świeżych owocach i warzywach, przyprawach, ziołach, kawie czy olejach roślinnych tłoczonych na zimno. A najlepszy zestaw witamin i minerałów dla zachowania młodości to:

- witamina C

- witaminy A i E

- witamina D

- magnez

- żelazo

- selen

- cynk

- miedź

- jod.

Suplementy dla zachowania młodości

Doskonałym uzupełnieniem diety są suplementy; mogą one wspomagać stan zdrowia a także działać komplementarnie względem kosmetyków, dbając o piękny i młody wygląd skóry i włosów. Dobrze, gdy taki suplement diety zawiera antyoksydanty, szczególnie te naturalnego pochodzenia. Przykładem takich związków są bioflawonoidy cytrusowe pochodzące z ekstraktów owocowych. Cennym orężem w walce ze starzeniem się, a także jego przyczynami – stresem i wolnymi rodnikami sa adaptogeny. Te naturalne ekstrakty roślinne skutecznie walczą z wolnymi rodnikami, wspomagają pracę mózgu i serca, dodają energii i zwiększają zdolności adaptacyjne organizmu. Najbardziej znane adaptogeny to różeniec górski, żeń – szeń czy Ashwagandha; ich regularne suplementowanie zapewnia doskonałe samopoczucie, witalność, lepszą odporność oraz profilaktykę chorób cywilizacyjnych.

 

Adaptogeny i antyoksydanty znaleźć można tylko w wybranych suplementach diety. Jednym z nich jest multiwitamina marki Cheers – preparat Day&Night. Ten suplement diety doskonale wpisuje się w profilaktykę anti – aging: dostarcza najlepszego zestawu witamin i minerałów, adaptogenów i antyoksydantów; w dzień zapewnia odpowiedni poziom witalności i wsparcie dla całego organizmu; nocą ułatwia spokojny i regenerujący sen. Ponadto multiwitamina Cheers to witaminy i minerały doskonałej jakości, wolne od jakichkolwiek syntetycznych dodatków. Trudno o lepszą profilaktykę antu – aging i codzienne wspomaganie organizmu.

 

Materiał zewnętrzny

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.