Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Ubrania oversize – jak je nosić, by zachować proporcje?

Ubrania oversize – jak je nosić, by zachować proporcje?

​Ubrania oversize stały się w ostatnich latach bardzo modne. Wnoszą do stylizacji bardzo pożądaną nonszalancję i zwiększają komfort – zwłaszcza w stylizacjach casualowych. Jednak „oversize” wcale nie oznacza „bezkształtne”. Zastanawiasz się, co zrobić, aby atrakcyjnie wyglądać w luźnych fasonach? Podpowiadamy!

Jak powinny wyglądać ubrania oversize na sylwetce?

Trend związany z oversizem narodził się już jakiś czas temu. Jego początków można szukać w modzie na zakładanie przez kobiety bluz, koszul czy t-shirtów należących do ich partnerów. Chociaż były na nie za duże, prezentowały się bardzo intrygująco, a niejednokrotnie również sexy. Inni początków oversize’u doszukują się w okresie hippisowskim czy jeszcze wcześniej – w kobiecej modzie z okresu emancypacji w latach 20. XX wieku. Ten trend stale powraca, co uchwycili również projektanci, którzy proponują coraz więcej luźnych fasonów.

Kiedy jednak przyjrzysz się przygotowywanym przez nich propozycjom, zauważysz, że ubrania oversize, mimo swojego luźnego kroju, nie ukrywają zupełnie sylwetki. Wręcz przeciwnie – ich zakładanie przez osoby o pełniejszych kształtach może nieść ze sobą ryzyko zaburzenia harmonii figury. Dlaczego? Ponieważ luźne ubrania nie powinny zupełnie zakrywać sylwetki, a raczej dawać możliwość zabawy jej proporcjami. Muszą one nadal podkreślać atuty Twojej figury i sprawiać, że będziesz się czuła kobieco.

Jak nosić oversize, żeby to miało sens?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że ubrania oversize to nie to samo co te o kilka rozmiarów większe od noszonego przez Ciebie. Kupienie bluzy w rozmiarze L, gdy nosisz na co dzień XS, to nie jest dobry pomysł. Na szczęście dziś można znaleźć bluzy czy koszulki oversize od rozmiaru XXS – są dostępne, np. na stronie https://plnylala.pl/. Dobranie odpowiedniej wielkości outfitu to pierwszy krok, abyś w nim świetnie wyglądała.

Druga istotna kwestia to, to, aby zakładać jeden, maksymalnie dwa elementy oversize i łączyć je z tymi o dopasowanym fasonie. Przykład? Bluza oversize będzie świetnie wyglądała z legginsami lub wąskimi spodniami dresowymi. Za to szerokie jeansy świetnie współgrają z dopasowanym topem.

Pamiętaj o tych zasadach, a w luźnych krojach będziesz wyglądać kobieco i atrakcyjnie!

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.