Magazyn dla Kobiet

Medycyna estetyczna Ból podczas depilacji laserowej?

Ból podczas depilacji laserowej?

Osoby planujące wykonać pierwszy raz zabieg depilacji laserowej na pewno czytają w wielu miejscach, że proces ten jest bolesny i nie należy do przyjemnych. W Internecie bardzo łatwo o znalezienie różnych sprawozdań i opisów na temat spękanej i poparzonej skory, które powstały w wyniku depilacji laserowej. To jeszcze nie wszystko, bowiem znaleźć można równie dużo wyznań, które mówią o chorobach i dolegliwościach, a najczęściej przytaczany przykład to rak skóry. Jednak znaczna część tych opowieści to zwyczajna niedorzeczność, dlatego warto rozprawić się z wspomniany mitami.

Przygotowanie do zabiegu

Warunkiem bezbolesnego zabiegu depilacji laserowej jest prawidłowe przygotowanie do niego. Oczywistością jest przemycie miejsc, które będą depilowane, ale równie istotna jest rozmowa wstępna z kosmetyczką. Dialog ten ma na celu poinformować o tym, czy mamy jakieś problemy skórne, czy na ciele nie ma ran w trakcie gojenia lub czy nie jesteśmy wrażliwi na działanie lasera.

Jako idealny przykład stosowania takich wywiadów podać można gabinety kosmetyczne położone na terenie Szczecina, w których od wielu lat panują standardy zaczerpnięte z krajów zachodnich. Chodzi tutaj m.in. o rozmowę z kosmetyczką przed każdorazowym pójściem na zabieg, a nie tylko w przypadku pierwszej wizyty. W celu lepszego rozpoznania, wykonywana jest także niewielka próba działania lasera w niewidocznym miejscu na ciele, której zadaniem jest sprawdzenie, czy nie pojawiają się podrażnienia.

depilacja laserowa

Zabieg właściwy

Depilacja z użyciem lasera powinna odbywać się przede wszystkim w sterylnych warunkach. Proces ten nie jest bolesny, ponieważ laser nie rani skóry, a włoski nie są usuwane tak jak ma to miejsce w przypadku golenia maszynką czy depilacji woskiem. Cebulki znajdujące się w skórze usuwane są bez jej naruszenia - na skórze przemieszcza się głowica z nasadką, która chroni przed kontaktem lasera ze skórą.

Zdaniem specjalistów jedyny dyskomfort, który może się pojawić podczas depilacji, ma miejsce wyłącznie w przypadku bardzo silnego owłosienia. Najczęstszym miejscem jego występowania jest depilacja włosków spod pach, z nóg oraz okolic bikini. Dyskomfort ten najbardziej odczuwalny jest przy pierwszym zabiegu, później staje się właściwie nieodczuwalny, dzięki czemu depilacja laserowa jest naprawdę przyjemna i nie trzeba się jej obawiać.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.