Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jak zwiększyć efektywność treningów w domu?

Jak zwiększyć efektywność treningów w domu?

Ćwiczenia w domu wielu z nas mogą sprawiać sporo trudności, na szczęście są sprawdzone sposoby na to, jak zwiększyć wydajność aktywności fizycznej w domu. Do poprawy efektywności treningu w domu potrzeba znacznie mniej, niż mogłoby się wydawać. Sprawdź skuteczne i polecane metody, które ułatwią ci ćwiczenia i regenerację po nich.

Treningi w domu

Ćwiczenia w domu mają zarówno swoje mocne, jak i słabe strony. W ten sposób możesz zaoszczędzić czas związany np. z podróżą na siłownię, basen czy do klubu fitness, nie spotykasz też spojrzeń innych ćwiczących, co ma szczególnie znaczenie u osób nieśmiałych lub wstydliwych.

Wśród wad treningów domowych można natomiast wymienić mniejszą motywację czy gorsze wyposażenie – nikt przecież nie posiada zestawu przyrządów do ćwiczeń we własnym salonie. Warto więc zastanowić się nad tym, jak zwiększyć efektywność treningów we własnym mieszkaniu.

Po pierwsze – wyznacz sobie cele

Bez wątpienia największym problemem przy ćwiczeniach w domu jest motywacja. Brak trenera tuż obok czy osoby, z którą możesz rywalizować, sprawia, że całą motywację musisz czerpać wyłącznie z siebie. Z tego powodu często też pojawiają się kłopoty np. z zachowaniem regularności ćwiczeń.

Świetnym sposobem na poradzenie sobie z brakiem motywacji jest wyznaczenie celów, do których będziesz dążyć. Zrzucenie zbędnej oponki, wyrzeźbienie sylwetki, a może po prostu własne zdrowie? Samodzielnie zdecyduj, co jest dla ciebie ważne.

Pamiętaj przy tym, aby twoje plany nie były zbyt dalekosiężne. O wiele lepiej wybierać cele krótkoterminowe, gdyż ich realizowanie doda ci motywacji do dalszych ćwiczeń oraz osiągania coraz lepszych rezultatów!

Po drugie – dobierz właściwe ćwiczenia

Zależnie od twojego celu, formy czy posiadanego czasu możesz trenować w różnorodny sposób. Przy redukcji tkanki tłuszczowej najlepszy efekt dają ćwiczenia interwałowe i cardio 3-4 razy w tygodniu, gdy chcesz nabrać masy, wybierz ćwiczenia siłowe co drugi dzień.

Jeżeli natomiast zależy ci jedynie na ćwiczeniach niezbędnych do zachowania zdrowia, zaleca się umiarkowaną aktywność fizyczną co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut – może to być zwykły spacer lub krótka wycieczka rowerowa.

Po trzecie – zadbaj o siebie przed i po treningu

Ćwiczenia to jedno, ale równie ważne jest to, co robisz przed i po nich. Każdy trening należy poprzedzić rozgrzewką. Dzięki niej niejako wprowadzasz organizm „na wyższe obroty”, przez co przystosowuje się on do wysiłku i znacznie lepiej go znosi. Poza tym rozgrzewka znacząco zmniejsza ryzyko kontuzji lub urazu podczas aktywności fizycznej.

Po treningu natomiast odczuwasz zmęczenie, które jest wynikiem m.in. wypłukania wielu istotnych dla organizmu pierwiastków. Z tego powodu szczególnie zalecane są elektrolity po treningu, np. w formie tabletek musujących.

Elektrolity po treningu wspomogą twoją regenerację i zmniejszą uczucie zmęczenia. Ponadto elektrolity po treningu dostępne są w różnych wariantach smakowych.

Artykuł sponsorowany

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.