Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Jakie płytki do kuchni wybrać? – Porady aranżacyjne

Jakie płytki do kuchni wybrać? – Porady aranżacyjne

Podoba Ci się określony rodzaj płytek, ale nie wiesz, czy będzie on pasować do Twojej kuchni? Sprawdź, jakie czynniki wziąć pod uwagę, by pomieszczenie prezentowało się nienagannie bez uszczerbku na funkcjonalności.

Całościowe spojrzenie na kuchnię

Pierwszą wskazówką, która pozwoli nam na bezbłędne dopasowanie płytek kuchennych na ścianę do pomieszczenia, jest jego metraż. Jeśli jesteś właścicielem niewielkiej, ciemnej kuchni, możesz pokusić się o niewielkich rozmiarów płytki urozmaicone ciekawą mozaiką. Pamiętaj, że jasne kolory pomagają optycznie powiększyć przestrzeń, więc jeśli zależy Ci na tym, żeby kuchnia prezentowała się okazalej, zdecyduj się na jasne barwy.

Z kolei wielkoformatowe ścienne płytki w większych pomieszczeniach stworzą niesamowity efekt jednolitej ściany. Taki design szczególnie jest pożądany w pomieszczeniach utrzymanych w minimalistycznej lub skandynawskiej stylistyce.

Dopasowanie kolorystyczne

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wybór płytek ściennych do kuchni powinno być to, na utrzymaniu jakiej kolorystyki nam zależy. W wielu polskich domach od dłuższego czasie prym w tych pomieszczeniach wiedzie biel. Jakie płytki możesz dopasować do mebli i dodatków w tym kolorze? Przede wszystkim najlepiej jest się trzymać barwy wiodącej, ale możesz nieco przełamać monotonię, poprzez skuszenie się na niebanalną fakturę czy ułożenie płytek ściennych. Jeśli chcesz zniwelować wrażenie ascetyczności, ociepl nieco wnętrze, na przykład wybierając drewnianą podłogę.

Wystrój w zgodzie z trendami

Jeśli zależy Ci, żeby Twoja kuchnia była zaaranżowana zgodnie z duchem nowoczesności, zdecyduj się na wykorzystanie bardziej dekoracyjnych i odważnych rozwiązań. Przeglądając katalogi wnętrzarskie, z pewnością zauważysz, że obecnie modne są szklane płytki kuchenne, które nie tylko pięknie wyglądają, ale i są bardzo praktyczne. Szkło między blatem a górnymi szafkami sprawdzi się przede wszystkim w małych kuchniach, ponieważ nada im lekkości oraz w aneksach kuchennych, kiedy to zależy nam na harmonijnym dopasowaniu salonu i kuchni. Ponadczasowym rozwiązaniem, które wprowadzi do pomieszczenia szyku i klasy, są kamienne płytki. Miłośników barw z pewnością ucieszy fakt, że do łask powracają odważne mozaiki i styl inspirowany lastryko. 

Na koniec warto jeszcze podkreślić konieczność kierowania się parametrami technicznymi płytek, do których należą: klasa jakości i ścieralności, nasiąkliwość i wytrzymałość. Zadbanie o ten aspekt sprawi, że będziemy mogli bez obaw o stan płytek cieszyć się piękną aranżacją wnętrza.

 

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.