Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Jakie rośliny doniczkowe cieszą się ogromną popularnością?

Jakie rośliny doniczkowe cieszą się ogromną popularnością?

​Rośliny doniczkowe to chętnie wybierana ozdoba praktycznie do każdego domu. To również dobry wybór na prezent. Wśród wielu gatunków roślin występują kwiaty cieniolubne, zwisające oraz takie, które preferują suche podłoże lub bardzo wilgotne. Te wszystkie elementy sprawiają, że nie zawsze umiemy poradzić sobie z każdym gatunkiem kwiatów. Które rośliny cieszą się ogromną popularnością? Sprawdźmy.

Jakie rośliny chętnie wybieramy do domu?

Spośród wielu dostępnych roślin doniczkowych, jednym z najchętniej kupowanych kwiatów jest popularny storczyk. Wszystko za sprawą niezwykle pięknych kwiatów oraz łatwej pielęgnacji. Z całą pewnością popularność storczyków związana jest także z ich dużą dostępnością oraz różnymi odmianami kolorystycznymi. Są również chętnie wybierane na prezent. Tuż obok storczyka chętnie kupowaną rośliną jest popularna gwiazda betlejemska, czyli poisencja, która jest często wybieraną rośliną w czasie Bożego Narodzenia. Przy regularnym podlewaniu i słonecznym stanowisku jej kwiaty przez długi czas są niezwykle piękne, dlatego stanowią idealną ozdobę świąteczną. Wśród popularnych roślin doniczkowych należy wskazać również na bluszcz, który ma bardzo małe wymagania uprawowe, skrzydłokwiat o błyszczących liściach, dracena o zielonych i prążkowanych liściach oraz różnorodne gatunki palm. Te egzotyczne rośliny świetnie sprawdzają się w domach, lubią ciepłe i wilgotne powietrze. 

Popularne rośliny zwisające i cieniolubne

W naszych domach, szczególnie małych  mieszkaniach nie zawsze mamy dostęp do światła słonecznego. Nic nie szkodzi. Okazuje się, że istnieje wiele roślin do cienia, które dobrze odnajdują się w warunkach ograniczonego światła. Są to np. bluszcze, ciemnotka okrągłolistna,  chamedora wytworna, fatsjobluszcz lizjański, monstera, niekropień, wężownica walcowata czy aspidistra. To wiele różnorodnych kwiatów, które świetnie sprawdzą się np. w łazience bez okna, kuchni czy innym pomieszczeniu. Warto jednak sprawdzić, jakie są preferencje każdego kwiatu odnośnie wilgotności podłoża i zabiegów pielęgnacyjnych. 

Spośród roślin zwisających do domów chętnie wybierane są lampiony chińskie o listkach przypominających serca, które stanowią idealną dekorację półek. To również starzec zwisający o pięknych zwisających kulkach i długich pędach. Należy pamiętać, że ma on ogromne wymagania pielęgnacyjne. Zwisające popularne odmiany to również dischidie, których liście przypominają swoim ubarwieniem skórkę arbuza.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.