Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Trzy problemy naszych paznokci

Trzy problemy naszych paznokci

Oferta produktów do pielęgnacji paznokci jest równie bogata jak paleta barw lakierów. Niestety, w codziennej bieganinie, często zapominamy o tym by o nie zadbać. A przecież zdrowe paznokcie to podstawa udanego manicure. Sam krem do rąk nie wystarczy.

W czym tkwi problem?

Główną przyczyną osłabienia płytki paznokcia (oprócz niedoborów witamin) są uszkodzenia mechaniczne, na które narażamy ją każdego dnia. Dodatkowo nasze palce codziennie mają kontakt ze środkami chemicznymi i detergentami, które mogą wysuszać. A przesuszone paznokcie o wiele łatwiej się rozdwajają i łamią. Żeby wiedzieć jak pomóc naszym pazurkom musimy najpierw dobrze zdiagnozować przyczynę problemu i dobrać odpowiedni środek zaradczy.

Bardzo Zniszczone Paznokcie

Ten problem dotyczy najczęściej kobiet, które przez dłuższy czas nosiły sztuczne paznokcie, bądź nieumiejętnie zdejmowały manicure hybrydowy. Płytka po przejściach wymaga ekstremalnych środków naprawczych takich jak odżywka do paznokci Sally Hansen Nail Rehab – nie dość że jej formuła wypełnia uszkodzenia i nadaje paznokciom zdrowy wygląd, to jeszcze zawarta w niej witamina E i ekstrakty z jaśminu oraz róży działają kojąco i regenerująco.

Przy paznokciach odwodnionych w wyniku stosowania detergentów, najlepiej sprawdzi się odżywka Sally Hansen Moisture Rehab w formie lekkiego serum. Nakładamy preparat na noc, na niepomalowane paznokcie a dobroczynne ekstrakty z jagód acai, czarnej orchidei oraz alg przywracają im odpowiedni poziom nawilżenia.

Paznokcie osłabione

Jeżeli nasze paznokcie są osłabione w wyniku niedoborów witamin, oprócz odpowiedniej suplementacji, możemy je wzmocnić powierzchniową odżywką Sally Hansem Daimond Strenght. To profesjonalny produkt, zawierający cząsteczki mikro-diamentów, które tworzą ochronną tarczę zabezpieczającą osłabione tkanki. Doskonale sprawdzi się tez również jako baza pod tradycyjny manicure. Alternatywą dla niej jest produkt Sally Hansen Miracle Nail Thickener – typowa odżywka pogrubiająca. Zawiera wapń i ceramidy, które nie tylko chronią, ale też pomagają w odbudowie, dzięki czemu już po kilku dniach zaobserwujemy wyraźne pogrubienie płytki.

Szybszy wzrost

Czasem, paznokcie po prostu wolno rosną – możemy pobudzić ich wzrost za pomocą serum Sally Hansen Nailgrowth Miracle Serum. Już po pięciu dniach regularnego stosowania będziemy mogły podziwiać efekty – ten produkt również będzie działał idealnie stosowany jako baza pod lakier. W przypadku naprawdę leniwych paznokci doskonale sprawdzi się preparat Sally Hansen Nailgrowth Miracle receptura oparta na białku sojowym, nie tylko przyspieszy rośnięcie, ale także będzie chronić przed rozdwajaniem i łamaniem się – co jest istotne kiedy chcemy zapuścić długie i zdrowe paznokcie.

To takie proste!

Dobierając odpowiednie produkty i pamiętając o regularnej pielęgnacji, każda z nas jest w stanie zapuścić naturalne, piękne i zdrowe paznokcie. Wystarczy odrobina cierpliwości i powiększenie swojej kolekcji kosmetyków o odpowiednio dobrane preparaty.

 

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.