Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Rezygnowanie z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego nie musi być nudne

Rezygnowanie z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego nie musi być nudne

Ograniczanie spożycia niektórych składników spożywczych w ostatnich czasach stało się swojego rodzaju modą. Część osób faktycznie rezygnuje z produktów pochodzenia zwierzęcego tłumacząc się przykrą koniecznością uśmiercania żywych stworzeń, jednak są i tacy, którzy decydują się na taką dietę ze względu na panujące trendy, przynależność do jakiejś grupy lub po prostu z ciekawości. Dla wielu życie bez mięsa wydaje się niemożliwe a jednak weganie i wegetarianie potwierdzają, że jest możliwe i również może służyć. Na pewno spożywając posiłki bez mięsa, czyli również bez niezdrowego tłuszczu jest o wiele mniejsze ryzyko nadwagi i otyłości.

Ważne jest dbanie o zapewnienie wszystkich składników.

Rezygnując z mięsa trzeba liczyć się z tym, że rezygnuje się z wartościowego białka oraz innych składników zawartych w produktach pochodzenia zwierzęcego. Trzeba więc zadbać o to aby dobierać takie składniki roślinne, które zastąpią to białko. Wbrew pozorom utrzymanie diety bez produktów zwierzęcych nie jest łatwe. Aby pozostać zdrowym i nie popaść w żadne choroby niezbędna jest wiedza na temat składników i ich wartości odżywczych. Niedobory witamin i minerałów mogą się przyczynić do wielu schorzeń.

Jak urozmaicić dietę?

Wydaje się, że bez mięsa nie ma takich możliwości kulinarnych. Posiłki wydają się znacznie uboższe, i w końcu ile dań można przygotować wykorzystując tylko rośliny? A jednak nie jest tak źle. W sklepach jest dostępnych wiele pozycji literatury dla wegan i wegetarian. Ponadto Internet jest kopalnią przepisów z wykorzystaniem warzyw, owoców i innych roślin. Jeśli jednak czasami osoby na diecie chciałyby spróbować czegoś innego mogą skorzystać z oferty firm cateringowych zajmujących się dietą pudełkową. Przygotowywane przez nich menu uwzględnia również potrzeby osób, które nie jedzą produktów pochodzenia mięsnego. Dietetycy dbają o to aby posiłki takie były dobrze zbalansowane i jednocześnie urozmaicone.

 

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.