Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Pióro kulkowe, czyli jak skutecznie połączyć tradycję z nowoczesnością

Pióro kulkowe, czyli jak skutecznie połączyć tradycję z nowoczesnością

Gdyby zrobić ankietę i zapytać przypadkowych ludzi na ulicy, z czym kojarzy im się pióro do pisania, większość zapewne odpowiedziałaby, że z dawnymi czasami. Jest wiele prawdy w tym stwierdzeniu, że w minionych latach było to podstawowe narzędzie do pisania. Aż do momentu, gdy powstały o wiele tańsze w produkcji długopisy, które stopniowo zaczęły wypierać swego poprzednika. Jednak pojawiło się również na rynku coś, co łączy ze sobą elegancki styl pisania pióra wiecznego z nowoczesnością i ekonomicznością długopisu. Tym czymś jest… pióro kulkowe.

Pisanie ręczne jest o wiele bardziej istotne, niż myślisz

W niektórych krajach pojawiły się pomysły, by odejść w szkołach od nauki pisania i zastąpić je tylko i wyłącznie nauką pisania na klawiaturze. Zwolennicy tego pomysłu nie zdają sobie prawdopodobnie sprawy z tego, jakie niosłoby to za sobą konsekwencje. Pisanie ręczne ma kluczowe znaczenie dla rozwoju ogromnej ilości umiejętności u młodego człowieka. Pomaga wykształcić zdolność do skupienia uwagi, koncentrację, pamięć, organizację i metodyczność. Uczniowie piszący szkolne prace ręcznie mają bogatsze słownictwo i są bardziej kreatywni.

Ponadto sprzyja to doskonaleniu zręczności i odpowiedniej koordynacji ruchowej. Pisanie powoduje także, że mózg zwraca większą uwagę na informacje, którymi się posługuje i ułatwia zapamiętywanie poszczególnych rzeczy. Dlatego tak istotne jest, aby nie zaniedbywać tej czynności i od małego wpajać dzieciom, że powinny ćwiczyć odręczne pisanie. Dobrym sposobem na opanowanie tej umiejętności może być zastosowanie przy jego nauce pióra kulkowego.

pióro kulkowe

Pióro kulkowe może być kolorowe

Przede wszystkim pióro kulkowe jest bardzo łatwe w obsłudze dla osób początkujących, nie stwarza aż takiego zagrożenia ubrudzeniem się, poprzez nieumiejętne korzystanie. Jest w sam raz dla dzieci we wczesnym okresie szkolnym. Należy jednak pamiętać o tym, by wybrać lekki model. Gdy będzie za ciężkie, dziecko zacznie koncentrować się na utrzymaniu go w ręce, zamiast na samym pisaniu. Dlatego, aby ręka była rozluźniona, a pisanie szło lekko, należy wybrać model plastikowy pióra kulkowego. Wielu uznanych producentów oferuje także pióra z kolorowymi wkładami, które mogą przyciągnąć uwagę dziecka i zainteresować je odręcznym pisaniem, gdyż stanie się ono także zabawą dla nich.

Życie biurowe a pióro kulkowe

Znając wszystkie zalety, jakie niesie za sobą użytkowanie pióra kulkowego przez dzieci, nie należy zapominać o dorosłych. Dla nich także może ono stać się bardzo potrzebnym i wygodnym gadżetem. Studenci, którzy mają już dość wypisujących się ciągle długopisów, wypełnionych kiepskiej jakości tuszem, gdy zaczną korzystać z pióra kulkowego, już z niego nie rezygnują. Notatki nim sporządzane stają się bardziej czytelne, gdyż jego użytkowanie wymaga nieco większej staranności w pisaniu. Nie trzeba się również martwić, jak w przypadku pióra wiecznego, o rozmazanie się atramentu na kartce. Także w pracy biurowej można znaleźć wiele pozytywów płynących z korzystania z pióra kulkowego. Sporządzane zapiski i adnotacje z ważnych spotkań czy konferencji, podobnie jak w przypadku studenckich wykładów, o wiele sprawniej idą, gdy używa się właśnie jego.

Jedyne o czym należy pamiętać, to kontrola poziomu atramentu i jego systematyczna wymiana, gdy zacznie go brakować.

Pióro kulkowe - klasyka i wygoda

Coraz częściej ludzie w dobie nowoczesnych technologii i zapisu elektronicznego lubią z sentymentem wracać do starego, dobrego pisania ręcznego. Dlatego pióra kulkowe, skutecznie łączące elementy tradycyjnego pióra i nowoczesnego długopisu, zyskują na popularności. Wydaje się, że jest to pozytywnym trendem, gdyż płyną z tego ogromne korzyści. Warto z tego względu przyjrzeć się ofertom różnych sklepów z artykułami biurowymi i szkolnymi, takimi choćby jak Lobos. Poza szeroką gamą produktów pochodzących od uznanych marek, sklepy te pomogą także wybrać najodpowiedniejsze dla naszego stylu pisania modele. Zobacz pióra kulkowe w ofercie sklep.lobos.pl.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.