Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Gdynia – noclegi i apartamenty nad morzem dla rodzin z dziećmi

Gdynia – noclegi i apartamenty nad morzem dla rodzin z dziećmi

​Marzą Ci się apartamenty nad morzem na komfortowy urlop? Gdynia to miasto, które można odwiedzić o każdej porze roku, także jesienią. Na turystów czeka tam mnóstwo atrakcji i udogodnień, w tym komfortowe noclegi. Gdynia to także ciekawy pomysł na urlop z dziećmi. Funkcjonuje tam wiele miejsc, w których najmłodsi mogą spędzić czas w aktywny i interesujący sposób. Apartamenty Gdynia czekają na Was – pobyt w tym mieście nie da się Wam nudzić!

Gdynia – noclegi nad morzem w historycznym mieście

Gdynia to miasto położone nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Gdańskim. Zajmuje powierzchnię około 390 kilometrów kwadratowych i liczy około 244 tys. mieszkańców. Wraz z Gdańskiem i Sopotem tworzy Trójmiasto. Gdynia uzyskała prawa miejskie w 1926 r. Głównym impulsem do jej rozwoju była budowa portu, mającego być alternatywą dla portu w wówczas niepewnym politycznie Gdańsku. Sprawiło to, że w ciągu nieco ponad dekady Gdynia przekształciła się z rybackiej wsi w miasto liczące w 1939 r. ponad 130 tys. mieszkańców.

Obecnie Gdynia to popularny nadbałtycki ośrodek turystyczny. Jeśli ktoś chce spędzić krótszy lub dłuższy urlop nad morzem w mieście, ale nie tak dużym jak pobliski Gdańsk lub zatłoczonym jak Sopot, idealna jest właśnie Gdynia. Apartamenty w tym mieście – np. Nowe Orłowo albo Gdynia Centrum – to gwarancja komfortowego wypoczynku dla każdego.

Noclegi nad morzem w tym rejonie to także ciekawy pomysł na urlop dla rodzin z dziećmi – zarówno rodzice, jak i ich pociechy mogą tam spędzić czas w ciekawy sposób. Sprawdź, co możecie zobaczyć!

Gdynia – nocleg blisko morza i plaży

Noclegi Gdynia trzeba koniecznie wykorzystać na rodzinny wypad na jedną z tamtejszych plaż. Latem można się na nich oddać beztroskiemu wypoczynkowi, wiosną i jesienią – spacerować wzdłuż brzegu morza. W Gdyni funkcjonują cztery plaże zarządzane przez Gdyńskie Centrum Sportu: Śródmieście, Redłowo, Orłowo i Babie Doły.

Najpopularniejsza wśród turystów jest plaża Gdynia Śródmieście. Znajduje się blisko centrum miasta, łatwo do niej dojechać oraz dojść. W sezonie letnim znajduje się na niej wiele atrakcji dla dzieci, w tym dmuchane zjeżdżalnie oraz trampoliny. Bardzo malownicza jest plaża Redłowo, otoczona urwistymi morenami pochodzenia polodowcowego. Wzdłuż niej znajdują się liczne restauracje, w których można zjeść rodzinny obiad. Na plaży Orłowo warto pospacerować po molo, z kolei przy plaży w Babich Dołach ciekawym miejscem jest zabytkowa torpedownia.

Gdynia – apartamenty na rodzinny wypad do słynnych polskich statków

Jeśli planujecie na urlop wynajem krótkoterminowy, Gdynia ma do zaoferowania bardzo bogatą bazę noclegową. To rozwiązanie bardzo wygodne dla rodzin, pozwala bowiem poczuć się bezpiecznie i komfortowo jak w domu. Gdy już zabukujecie apartamenty Gdynia, koniecznie zaplanujcie sobie przynajmniej jeden dzień na zwiedzenie dwóch znajdujących się w tym mieście słynnych polskich statków. Jeden z nich to Dar Pomorza – kupiona w lipcu 1929 r. trzymasztowa fregata, która służyła jako miejsce nauki uczniów Państwowej Szkoły Morskiej. W ciągu wielu lat swojej służby Dar Pomorza jako pierwszy statek pod polską banderą odbył rejs dookoła świata i pokonał przylądek Horn. W sierpniu 1982 r. wycofano go z użytku, przeszedł remont i został udostępniony zwiedzającym jako statek-muzeum. Obecnie cumuje tuż obok skweru Kościuszki.

Decydując się na apartament do wynajęcia w Gdyni, trzeba też zaplanować pokazanie dzieciom zacumowanego w gdyńskim porcie słynnego polskiego niszczyciela ORP Błyskawica. Został on wprowadzony do służby w Marynarce Wojennej w 1937 r. Brał czynny udział w walkach podczas II wojny światowej, m.in. w operacji Overlord, w bitwie o Atlantyk oraz bitwie pod Ushant. Po wojnie szkolili się na nim polscy marynarze, a od 1969 r. stacjonował w Świnoujściu jako stacjonarny okręt obrony przeciwlotniczej. Od 1 maja 1976 r. cumuje w gdyńskim porcie jako okręt-muzeum.

Apartament Gdynia – wynajem noclegu nad morzem niedaleko słynnego Akwarium

Kiedy uda się wybrać idealny dla rodziny apartament do wynajęcia Gdynia, koniecznie trzeba zabrać dzieci na wycieczkę do Akwarium Gdyńskiego, będącego częścią Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego. Jest to dość nietypowy ogród zoologiczny, w którym prezentowane są zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym.

Ekspozycje w Akwarium podzielone są na kilka części. W sali o nazwie Zostera oglądać można bezkręgowce oraz ryby z rodzin ciernikowatych, babkowatych, igliczniokształtnych oraz płastug. Sala dydaktyczna pełni rolę muzeum – znajdują się tam zbiory Morskiego Instytutu Rybackiego, w tym unikalny jesiotr ostronosy, który całkowicie wyginął już w polskich wodach. W sali bałtyckiej można obejrzeć m.in. plastyczną mapę Bałtyku oraz eksponaty prezentujące wszystkie grupy organizmów żyjących w tym morzu. W innych pomieszczeniach znajdują się m.in. zwierzęta wodne żyjące w głębiach Oceanu Atlantyckiego i Pacyfiku, organizmy bytujące w wodach rafy koralowej, a także zwierzęta zamieszkujące wilgotne lasy Amazonii, w tym anakondy zielone, czyli jedne z największych węży świata.

Noclegi Gdynia (bon turystyczny pozwoli zarezerwować je w jeszcze bardziej przystępnej cenie – a termin jego ważności został wydłużony do marca 2023 r.!) to ciekawy pomysł na urlop całą rodziną. Można tam przez długie godziny spacerować brzegiem morza lub odwiedzać ciekawe miejsca – opcji jest naprawdę wiele!

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.