Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty 3 praktyczne i modne dodatki do damskich stylizacji

3 praktyczne i modne dodatki do damskich stylizacji

Każdy styl składa się z drobiazgów, a każdy dodatek powinien stanowić harmonijny element twojej garderoby. Omówmy najpopularniejsze dodatki – torebkę damską, zegarek i akcesoria do włosów.

Pojemna torebka

Przy wyborze torebki należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim to, gdzie planujesz jej używać: do noszenia na co dzień do pracy, na spacery, na siłownię czy na zakupy. Drugim aspektem jest twój styl, a trzecim trendy w modzie. Wybierając torebkę damską, zwróć uwagę na kolor, rozmiar i kształt modelu. Najłatwiej jest dobrać torebkę damską do ubrania. Zasada jest łatwa do przestrzegania, zwłaszcza jeśli jest zaprojektowana w określonym stylu i kolorystyce. Podstawowa torebka nie powinna być biała, ponieważ w tym przypadku trudno będzie ją połączyć z resztą ubrań, lepiej wybrać torbę dopasowaną do jasnych lub ciemnych ubrań,

Jedną z powszechnych zasad są jasne lub pastelowe modele na lato i ciemne na zimę. Harmonijne połączenie torebki z ubraniami to nie jedyna zasada wyboru. Torebka musi pasować do twojej budowy i sylwetki, czyli przeciętna torebka dla dużej kobiety będzie większa niż przeciętny model dla drobnej. Panie niskiego wzrostu nie powinny wybierać dużych modeli. Puszyste kobiety nie powinny kupować miniaturowych torebek. Rozmiar butów w tym przypadku nie ma znaczenia. Połączenie torebek i butów z ubraniami jest ważne. Torebki powinny być wysokiej jakości, piękne, a biżuteria dobierana z umiarem. Wybierając torbę, weź pod uwagę:

 • zamki powinny być łatwe do otwierania i zamykania;
 • jeśli torba nie jest markowa, to nie powinna mieć żadnego logo, ponieważ jest to oznaka złego gustu;
 • nie należy wybierać produktów z bogatą złotą lub żółtą biżuterią – wyglądają nieestetycznie;

zegarek damski

Zegarek damski

Zegarek damski na rękę to jeden z wielu akcesoriów, które mogą podkreślić styl lub dodać do niego szczególnego akcentu. To główna różnica w stosunku do zegarków męskich, które wręcz przeciwnie, mogą być jedyną ozdobą i często kupowane są „raz i na całe życie”. Kobieta chce częściej zmieniać swój wizerunek, uważnie śledzić trendy w modzie i mieć gotowy zestaw akcesoriów do każdego stroju i okazji.

W przypadku zegarków damskich wygląd jest szczególnie ważny, o ile model jest łączony z inną biżuterią - bransoletkami, pierścionkami, kolczykami. Zastanów się, w jakim stopniu zegarek pasuje do stylu ubioru jako całości i czy współgra z makijażem. Wygląd zegarków damskich jest nierozerwalnie związany z materiałami, z których są wykonane. Większość modeli bazuje na hipoalergicznej i odpornej na korozję stali. Jednak prawdziwie luksusowe zegarki są pokryte metalami szlachetnymi – srebrem i złotem. Szczególnie popularne w tym sezonie są modele Bicolor - to nowa technologia wykonania koperty zegarka dwukolorowego, oparta na mocnym połączeniu poszczególnych elementów złota i srebra. Od wielu lat szczególnie popularne wśród kobiet są zegarki z dwukolorowymi kopertami. Wykończeniem zegarków damskich są kamienie szlachetne.

Według statystyk 90% kobiet wybiera modele kwarcowe. To zegarek z baterią, która wystarcza na 2-3 lata. Baterię należy wtedy wymienić. Zegarki kwarcowe nie wymagają nakręcania, działają nieprzerwanie i są bardzo dokładne. To naprawdę świetny wybór, niezależnie od tego, do jakiej garderoby wybierzesz model.

Akcesoria do włosów (duża spinka, opaska)

Akcesoria do włosów powinny być dobrane pod kątem takich parametrów jak:

 • typ twarzy;
 • długość włosów;
 • styl ubioru;

Dodatek do włosów podkreśli szczegóły twojego charakteru i sprawi, że twój wygląd będzie wyjątkowy. Aby zdefiniować indywidualność i uczynić cię wyjątkowym, musisz określić swoje indywidualne potrzeby. Pod względem funkcjonalności można je podzielić na 3 grupy – dla stylu codziennego, eleganckiego i odświętnego wyglądu. Są to:

 • spinki do włosów;
 • gumki;
 • diademy, tiary, korony;
 • obręcze / opaski na głowę;
 • wstążki i kokardki;

Najczęstszy rodzaj spinek do włosów. Często pełnią funkcję elementu pomocniczego w mocowaniu głównej dekoracji. Często są również ozdobione cyrkoniami, kamieniami, miniaturowymi kwiatami i innymi wzorami. Takie małe, niewidoczne spinki do włosów można wykorzystać do kreacji w minimalistycznym stylu, a także nadać fryzurze elegancji. Klipsy mają zęby i dobrze przylegają do każdego rodzaju włosów. Istnieją takie typy jak:

 • uniwersalny (pomoc w tworzeniu fryzur);
 • urozmaicony design na każdy dzień;
 • klipsy ślubne z kryształkami i kryształkami.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.