Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Nawilżanie skóry – pytania i odpowiedzi

Nawilżanie skóry – pytania i odpowiedzi

Czasami marzymy o tym, by w czasie snu wydarzyło się coś dobrego bez naszego udziału – tym może być właściwe nawilżenie skóry. W czasie nocnego wypoczynku Loreal ekspert nawilżenia zadba o skórę naszej twarzy, a po przebudzeniu ujrzymy w lustrze doskonale nawilżoną i odżywioną cerę oraz buzię przepełnioną energią i wigorem. Wiele osób zadaje pytania, nie wierząc, że to warunek młodego wyglądu skóry. Sprawdź, o co pytają.

Dlaczego nawilżanie jest warunkiem zachowania młodego wyglądu?

Ciało człowieka składa się głównie z wody. Nic więc dziwnego, że zdrowie, kondycja, a także wygląd człowieka zależą między innymi od umiejętności utrzymania prawidłowego poziomu wody w organizmie. Natura jednak tak to urządziła, że każdy człowiek traci dziennie około 2-2,5 l wody i musi tę ilość uzupełniać. Musi też nauczyć się jak postępować, aby zapobiegać nadmiernej utracie wody, bo to jest niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Utrata wody następuje w drodze zwykłych procesów fizjologicznych, wśród których jest także ta część wody, która wydostaje się na zewnątrz poprzez skórę. To najzwyklejsze parowanie wody. I tu z pewnością wielu będzie zdziwionych, ale człowiek w ten sposób traci nawet 0,5 l wody dziennie. Skutkiem tego jest nadmierne przesuszenie skóry i upośledzenie procesów zachodzących w jej warstwach, bezpośrednio odpowiadających za kondycję i wygląd skóry. Z pomocą przychodzi naturalny płaszcz lipidowy, który wytwarzany jest na powierzchni skóry i to on chroni nas przed zbyt dużą utratą wody. Jednak mydła i żele, których używamy do kąpieli, potrafią skutecznie zniszczyć tę cenną warstwę ochronną, a to prosta droga do nadmiernego wysuszenia skóry i przyspieszenia jej procesu starzenia. Z tego względu należy starannie dobierać kosmetyki do pielęgnacji ciała i stosować świetnie nawilżające emolienty. O nawilżenie skóry twarzy zadba Loreal Ekspert nawilżenia.

Jak zapobiegać utracie wody z organizmu?

Skoro organizm traci niemal 2,5 l wody dziennie, to mniej więcej taką samą ilość płynów należy mu dostarczyć. Warto skrupulatnie liczyć kolejne szklanki płynu, które wypija się od rana. Na początku wiele osób jest zaskoczonych, jak trudno jest wypić tak dużą ilość wody. Jednak z czasem staje się to normalnym nawykiem, a organizm jest odpowiednio nawodniony.

Koniecznie trzeba zadbać o właściwą wilgotność powietrza we wnętrzach, w których przebywamy wiele godzin. Przydadzą się nawilżacze powietrza i systematyczne wietrzenie pomieszczeń. Ogromne znaczenie ma pielęgnacja i właściwe nawilżanie skóry, a w tym skutecznie pomaga Loreal Ekspert nawilżenia, który zadba o skórę twarzy.

Loreal ekspert nawilżenia – dlaczego warto go używać?

Krem na noc Loreal ekspert nawilżenia jest odpowiedni dla każdej cery. Zawiera doskonale wyselekcjonowane kwasy tłuszczowe i witaminę B5, dzięki czemu zapewnia właściwy poziom nawilżenia skóry oraz sprawia, że wygląda ona młodo i promiennie.

Materiał partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.