Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Jak zrobić własną wodę gazowaną w domu?

Jak zrobić własną wodę gazowaną w domu?

Jeśli woda niegazowana nie jest dla Ciebie, nie musisz kupować niekończących się plastikowych butelek wypełnionych wodą gazowaną: możesz ją zrobić w domu. Oto jak.
 
Jeśli lubisz napoje gazowane lub jesteś fanką wody gazowanej, z pewnością wiesz, że jej zakup w supermarkecie jest uciążliwy. Jest ciężka, zajmuje dużo miejsca i pozostawia wiele plastikowych butelek, które trzeba poddać recyklingowi. Jest na to inny sposób: zrób swoją własną w domu. Karbonizowanie wody przy użyciu CO2 - dwutlenku węgla - jest szybkie i proste przy użyciu urządzenia nablatowego, takiego jak saturator Aarke. Wystarczy napełnić butelkę wodą z kranu, nacisnąć przycisk na górze kilka razy w zależności od tego, jak bardzo gazowana ma być woda, i bingo, masz świeżą wodę gazowaną. Dodaj do niej plasterek cytryny lub nawet trochę cukru i masz smaczny napój, który jest znacznie zdrowszy niż pełne cukru lub słodzika napoje gazowane.
 
Jest to również o wiele bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ butelkę dołączoną do saturatora Aake można używać wielokrotnie. Biorąc pod uwagę, że każda butla gazuje do 60 litrów wody, to sporo jednorazowych plastikowych butelek, których nie kupujesz i nie poddajesz recyklingowi lub - co gorsza - utylizacji.
 
Saturator wody Aarke
Saturator wody Aarke Carbonator 3 biały (white). fot. oxyshop.pl
 
Woda gazowana dostępna za naciśnięciem jednego przycisku jest świetną zachętą do dbania o nawodnienie organizmu, a SodaStream zajmuje niewiele miejsca, więc bez problemu zmieści się na kuchennym blacie.
 
Aby przygotować wodę gazowaną za pomocą SodaStream, należy napełnić butelkę do kreski wodą z kranu. Jeśli wolisz, możesz napełnić ją z dzbanka z przefiltrowaną wodą, jeśli taki posiadasz.
 
Włóż butelkę do urządzenia pod kątem, tak aby dzióbek znajdował się tuż pod poziomem wody i wepchnij ją do środka, tak aby była w pozycji pionowej. Teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk na górze przez dwie sekundy, a następnie zwolnij. Zrób to trzy razy, aby uzyskać lekkie nasycenie dwutlenkiem węgla, lub pięć razy, jeśli wolisz bardziej musujące napoje.
 
Jeśli chcesz przygotować lemoniadę, sodę kremową, colę i inne klasyczne smaki, możesz kupić ich opakowania w SodaStream i dodać je, gdy woda jest już gazowana.
 
W ofercie znajdują się trzy urządzenia. Classic jest całkowicie ręczny, ale za niewielką dopłatą dostępny jest model elektryczny, który dokładniej gazuje wodę do różnych poziomów. Wersja Crystal mieści szklane karafki, dla tych, którzy pragną odrobiny luksusu.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.