Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS 5 sposobów na długie, zimowe wieczory

5 sposobów na długie, zimowe wieczory

Jesień i zima to czas, kiedy szybko robi się ciemno na dworze, dni są krótkie, wieczory długie. Jest to okres, w którym większość czasu spędza się w domu. Aktywność fizyczna jest mniejsza, a spacery w ciemności, nie sprawiają zbyt dużej radości, zwłaszcza jak pada deszcz, a wiatr dokucza swoją przenikliwością. Jak zatem spędzać, długie jesienno-zimowe wieczory?

Własnoręcznie wyrabiana biżuteria

Rękodzieło cieszy się coraz większą popularnością. Nie trzeba wielkich umiejętności manualnych, aby rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem własnej, niepowtarzalnej bransoletki, kolczyków czy wyjątkowego naszyjnika. Sklepy online z półfabrykantami do swojej biżuterii, mają duży asortyment, w którym każdy może znaleźć elementy, pasujące do stylu i upodobań. Tworzenie własnych wyrobów jubilerskich relaksuje, czynności manualne zmniejszają stres, jest to też doskonały pomysł na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Biżuterię wykonywać może każdy członek rodziny. Ozdoby własnoręcznie wykonane, mogą stanowić wyjątkowy prezent dla najbliższych.

Czytanie książek

Jesień i zima to idealny czas na nadrobienie książkowych zaległości. Za oknem ciemno, zimno, a w domu ciepły kocyk, herbata z cytryną i imbirem, zapalona świeca dbająca o nastrój i książka. Dodatkowo, czytanie wpływa pozytywnie na mózg. Wzmacnia pamięć, koncentracje i zwiększa zasób słownictwa. Oddawanie się lekturze, jest nie tylko przyjemne, ale także pożyteczne. Jeżeli nie lubisz czytać lub twoje oczy wieczorami są zbyt męczone, spróbuj audiobooków. Słuchając, dodatkowo możesz wykonywać inne czynności domowe.

Języki obce

Kolejnym pomysłem jest nauka języków obcych. Angielski, niemiecki, włoski, a może hiszpański? Na rynku jest wiele propozycji kursów online, które pozwolą ci na swobodną naukę w domu. Można zdecydować się na grupowy kurs w szkole językowej albo uczyć się przez specjalną platformę do nauki języków obcych.

Aktywność fizyczna

Okres jesienno-zimowy to dobry czas, żeby rozpocząć dbanie o kondycję fizyczną. Wiosna i lato nadejdą już za kilka miesięcy. Siłownia, basen, taniec, a może sztuki walki? Każda aktywność fizyczna wpłynie pozytywnie na kondycję i twoje samopoczucie. Zwłaszcza jeżeli pracujesz cały dzień przed komputerem, warto dla swojego zdrowia wyjść nawet na piętnastominutowy spacer, który pozwoli ci się zrelaksować i dotleni organizm.

Jak jeszcze można spędzać wolny czas?

Gry planszowe, oglądanie filmów i seriali, majsterkowanie, origami, kolorowanki dla dorosłych, a może szycie ubrań? Sposobów na spędzanie długich wieczorów jest wiele. Od własnoręcznie wyrabianej biżuterii, po aktywność fizyczną i rozwijanie swoich pasji. 

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.