Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Nawilżanie na dzień czy na noc?

Nawilżanie na dzień czy na noc?

Nawilżanie to jeden z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji. Najczęściej pamiętamy o tym wieczorem, kiedy stosujemy krem po zmyciu makijażu. Rano już raczej to zaniedbujemy, chociaż specjaliści przekonują, że o nawodnienie skóry należy zadbać dwa razy dziennie. Dowiedz się, kiedy najlepiej zadbać o nawilżenie i czy faktycznie stosowanie kremu dwa razy dziennie jest konieczne.

 

Nawilżanie na dzień

Nawilżanie codziennie rano to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji, niemal tak ważne jak oczyszczanie. Nawodnienie skóry to najlepszy sposób na utrzymanie jej w odpowiedniej kondycji. Dzięki temu jest dobrej jakości – gęsta, wygładzona, miękka i przyjemna w dotyku. A do tego o wiele młodsza.

Nawilżanie codziennie rano jest ważne także z tego względu, że większość składników nawadniających tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną. Sprawia, że twarz nie traci wody w ciągu dnia, a przynajmniej traci jej o wiele mniej niż normalnie. Jest to także ważne dla stworzenia warstwy ochronnej, która chroni cię przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Nawilżanie na noc

Nawilżanie na noc jest jednak nie mniej ważne. W czasie, kiedy ty śpisz, skóra ma bardzo dużo pracy. Między 1 a 2 pozbywa się nadmiaru toksyn, które uwalniane są do układu limfatycznego. Dlatego mogłoby się wydawać, że krem na noc powinien zawierać składniki detoksykujące i wspierające odnowę, a nawadnianie można pominąć.

Okazuje się jednak, że krem nawilżający na noc także jest bardzo ważny. Przede wszystkim dlatego, że dopiero przy odpowiednim poziomie nawodnienia może zajść proces odnowy komórkowej. Bez cząsteczek wody w skórze nie może powieść się regeneracja ani detoksykacja. W ciągu całego dnia skóra traci bardzo wiele wody, więc wieczorem jej poziom należy uzupełnić. Warto jednak wiedzieć, że jeśli chodzi o nocną pielęgnację krem nawilżający to nie wszystko.

Krem nawilżający na noc – inne składniki

Krem nawilżający na noc powinien także zawierać dodatkowe składniki, które zajmą się innymi potrzebami skóry w czasie snu. Nawodnienie wspomaga tkankę w odnowie, ale warto zastosować inne składniki, by jeszcze przyspieszyć regenerację.

Potrzebujesz odżywczych olejków, które koją i łagodzą zmiany na twarzy. Dodatkowo także dostarczają komórkom skóry składników wspierających procesy odnowy. Noc to także świetny moment, by zadbać o niwelowanie oznak starzenia. Sięgaj po sera antystarzeniowe – w nocy twoja skóra może dostać prawdziwy zastrzyk składników odżywczych i witamin. Będzie ci za to wdzięczna.

 

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.