Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Pielęgnacja cery trądzikowej — jak wybrać odpowiedni krem na dzień?

Pielęgnacja cery trądzikowej — jak wybrać odpowiedni krem na dzień?

Skóra ze skłonnością do trądziku jest bardzo wymagająca. Dlatego też potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Obok codziennego oczyszczania i tonizowania, bardzo istotnym krokiem jest jej właściwe nawilżenie. W tym celu wykorzystuje się kremy na dzień. Czym jednak powinien charakteryzować się taki kosmetyk i jak wybrać odpowiedni dla siebie produkt? Podpowiadamy.

Krem do cery trądzikowej na dzień — lekka formuła

Wybierając krem do cery trądzikowej na dzień, warto kierować się podobnymi kryteriami, jak w przypadku innych typów skóry. Z tego powodu, jeżeli każdego dnia wykonujemy makijaż, powinniśmy postawić na produkt, który idealnie nadaje się również jako baza pod make-up, a więc jest stosunkowo lekki i nietłusty.

Lekka formuła takiego kosmetyku jest bardzo ważna, aby dodatkowo nie zatykał on porów. Produkt taki powinien łatwo rozprowadzać się po skórze i szybko się wchłaniać. Rano zazwyczaj nie mamy zbyt wiele czasu, aby czekać, aż krem się wchłonie, tylko praktycznie od razu wykonujemy makijaż, dlatego jest to niezwykle istotny aspekt.

Krem do cery trądzikowej na dzień — składniki aktywne

Krem do cery trądzikowej powinien posiadać szereg składników aktywnych, których zadaniem jest redukcja niedoskonałości, a także śladów po nich. Musi eliminować również zaskórniki i przebarwienia potrądzikowe, a jednocześnie nawilżać, regenerować skórę i wzmacniać jej barierę hydrolipidową.

Wśród popularnych składników aktywnych, które wykorzystuje się w preparatach dedykowanych do skóry trądzikowej, wymienia się związki o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym, takie jak kwas salicylowy czy azelainowy, a także nadtlenek benzoilu. Ważne jest, aby taki krem zawierał też substancje o działaniu nawilżającym i kojącym, takie jak na przykład kwas hialuronowy.

Krem do cery trądzikowej na dzień a inne potrzeby skóry

Wybierając krem do cery trądzikowej na dzień, należy zwrócić uwagę na potrzeby swojej skóry. Owszem, produkt taki powinien zwalczać niedoskonałości, zmniejszać produkcję sebum i widoczność porów, a także przebarwień potrądzikowych, jednak istotne jest również to, aby nie podrażniał i nie wywoływał reakcji uczuleniowych na naszej skórze.

Z tego powodu zwłaszcza osoby, które mają wrażliwą cerę, powinny szczególną uwagę zwrócić na skład tego preparatu. Musi być on pozbawiony substancji drażniących i komedogennych. Najlepiej sięgać po dermokosmetyki, które są hipoalergiczne i mają bezzapachowe formuły oraz fizjologiczne pH.

Jakich składników nie powinien zawierać krem do cery trądzikowej na dzień?

Krem do twarzy na co dzień przeznaczony dla skóry trądzikowej powinien być pozbawiony mocnych detergentów, alkoholu, substancji zapachowych i barwników. Wszystkie te związki mogą powodować przesuszenie i podrażnienie i tak już nadmiernie reaktywnej cery, a także zwiększenie produkcji sebum, a co za tym idzie, doprowadzą do powstawania nowych niedoskonałości. W kosmetykach nie powinny występować również związki komedogenne, czyli te, które odpowiadają za tworzenie się zaskórników. Wśród nich wymienia się m.in. wazelinę, parafinę czy glicerynę.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.