Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Pole dance - lifestyle dla nowoczesnych i odważnych kobiet

Pole dance - lifestyle dla nowoczesnych i odważnych kobiet

Pole dance czyli taniec na rurze, ostatnimi czasy stał się bardzo popularną formą aktywności fizycznej. Decyduje się na nie wiele kobiet, by spróbować swoich sił, dodać sobie pewności siebie, a przede wszystkim wyćwiczyć strategiczne partie ciała oraz poprawić kondycję fizyczną. By jednak móc ćwiczyć taniec na rurze należy wyposażyć się w najwyższej jakości sprzęt, który zapewni nam bezpieczeństwo oraz komfort ćwiczeń. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Narzędzie konieczne do pole dance 

By móc tańczyć na rurze koniecznym jest wyposażenie w odpowiednie narzędzia. Najważniejsza jest rura do pole dance wolnostojąca. Czym kierować się podczas wyboru konkretnego modelu? Przede wszystkim, rura powinna być idealnie dopasowana do wysokość pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Różnorodność produktów jest szeroka, dzięki czemu bez problemu będziemy w stanie dopasować odpowiednią wysokość. Zaznaczenia wymaga, że rurę do pole dance będziemy mogli zamontować na stałe, ale może być ona także przenośna. Cenną wskazówką jest, by wybrać jak najbardziej wysokie pomieszczenie do ćwiczeń - to pozwoli na komfortowe i swobodne wykonywanie wielu, najbardziej skomplikowanych figur. Dodatkowo, by zapewnić sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa należy pamiętać, że wolna przestrzeń wokół rury nie może być mniejsza niż wzrost osoby ćwiczącej. By rura była stabilna nawet przy najbardziej dynamicznych ćwiczeniach, musi mieć odpowiednią średnice. Najczęściej spotykanym rozmiarem jest około 4cm, co jest grubością wystarczającą. 

Rura do tańca i jej charakterystyka

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że możemy wybrać rurę do pole dance w wersji statycznej bądź obrotowej. Modele statyczne skierowane są przede wszystkim dla osób początkujących, są bardziej stabilne i prościej wykonuje się na nich ćwiczenia. Modele obrotowe to narzędzia przeznaczone dla tancerzy bądź tancerek zaawansowanych, gdzie koniecznym jest posiadanie wprawy oraz umiejętności. Pozwalają na wykonanie bardzo efektywnych arobacji czy różnych figur w powietrzu. 

Wersją przyszłościową są modele statyczno - obrotowe, które można dopasować do własnych, indywidualnych potrzeb. Jeśli poczujemy, że chcemy zwiększyć poziom trudności ćwiczeń, wówczas takie rozwiązanie okaże się pomysłem na medal. 

Dlaczego warto uprawiać sport jakim jest pole dance?

Pole dance to dyscyplina sportowa ciesząca się ogromną popularnością i uznaniem. Prócz tego, że jest niesamowicie efektowna, doskonale rzeźbi nasze ciało i poprawia ogólną wydolność organizmu. Takie partię ciała jak brzuch, uda czy ramiona podczas tańca na rurze mają doskonały trening. Ważny jest także aspekt psychologiczny. Pole dance każdej kobiecie dodaje pewności siebie, seksapilu oraz giętkości oraz elastyczności ciała, co wnosi ogromne korzyści do życia codziennego. 

Szukasz oryginalnego sposobu na dobrą dawkę aktywności fizycznej? Wybierz pole dance, dzięki któremu będziesz czuć się wyjątkowo jak nigdy dotąd!

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.