Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jak testować perfumy?

Jak testować perfumy?

Bez testowania perfum się nie obejdzie, jeśli w planach jest zakup nowego opakowania. Przeróżne kompozycje zapachowe, powstające na bazie esencji naturalnych i pozyskiwanych sztucznie, inaczej pachną od razu zaaplikowane na skórę oraz po upływie dłuższego czasu. Jak zatem prawidłowo testować perfumy, aby znaleźć swój ulubiony zapach? Czy warto postawić na próbki perfum?

Próbki perfum – sposób na poznanie nowych zapachów

Gdy ulubione perfumy się skończyły i szukamy czegoś nowego, stajemy przed sporym wyzwaniem. Sklepowe i drogeryjne półki uginają się pod ciężarem kolorowych i kształtnych flakoników. Podobnie rzecz się ma z ofertą perfumerii internetowych, choć do nich możemy mieć większe zaufanie, ponadto w propozycjach znajdujemy nie tylko popularne produkty, ale i zapachy niszowe.

Świetnym sposobem na wypróbowanie kilku zapachów, są próbki perfum damskich lub męskich. W niewielkim opakowaniu znajduje się oryginalny produkt. Ilość jest jednak wystarczająca, by sprawdzić, czy dana kompozycja zapachowa jest tym, czego szukamy, cena zaś pozostaje przystępna, bo nie płacimy za duży flakon i ozdobne opakowanie.

Zarówno próbki perfum męskich, jak i damskich mogą również stać się produktami użytkowanymi tylko na specjalne okazje. Co więcej, minimalistyczne opakowanie zmieści się w każdej torebce, nerce, saszetce bądź plecaku. Ulubiony zapach będzie zawsze pod ręką, a trudno o to zadbać, gdy do dyspozycji jest tylko duże i nieporęczne opakowanie.

Czas na testowanie perfum!

Wśród nowych aromatów należy wybrać maksymalnie cztery do testowania. Większa ilość może sprawić, że zapachy zmieszają się ze sobą, przez co trudno będzie ocenić, który tak naprawdę jest tym, czego szukamy.

Perfumy można testować na blotterach, czyli specjalnych paskach papierowych, które zwykle dostępne są w drogeriach i perfumeriach. Jednak pełną paletę nut zapachowych uda się poznać dopiero podczas testowania na skórze. Każda bowiem skóra to mieszanka pH, hormonów i indywidualnego zapachu, dlatego konkretny typ perfum na papierku będzie sprawiał wrażenie innego niż wtedy, gdy zostanie zaaplikowany na skórze.

Do testowania na skórze wybiera się nadgarstki lub zgięcia łokci. Pierwsze nuty, które będą wyczuwalne po ulotnieniu się alkoholu, z czasem zostaną zastąpione innymi, stanowiącymi serce kompozycji zapachowej. Perfumy będą również odmiennie odczuwalne w zamkniętym pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu.

Które perfumy wybrać?

Blotter warto potraktować jako pomoc we wstępnej selekcji perfum. Gdy na skórze znajdzie się miejsce na jedną lub dwie wybrane kompozycje zapachowe, pozostaje dać im czas (i sobie), aby przekonać się do perfum. Następnie należy wziąć pod uwagę, na jakie okazje mają być stosowane, a także w jakiej porze roku. Zimą bowiem sprawdzają się zapachy cięższe, dłużej utrzymujące się na skórze, latem zaś wybieramy zwykle perfumy lżejsze i orzeźwiające.

Po próbki perfum warto się wybrać nie tylko do pobliskiej drogerii. Internetowy sklep https://zapachnisci.com.pl/ oferuje zarówno kompozycje dobrze znanych marek, jak i perfumy niszowe oraz ich próbki. Korzystając z takiej propozycji oraz z powyższych wskazówek znacznie łatwiej znaleźć idealnie dopasowane perfumy.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.