Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS 5 dolegliwości, na które pomoże kołdra obciążeniowa

5 dolegliwości, na które pomoże kołdra obciążeniowa

Kołdra obciążeniowa dla wielu osób może okazać się receptą na trudności związane z zaburzeniami sensorycznymi, a także pigułką na inne przykre dolegliwości. Jako przykrycie z przeznaczeniem terapeutycznym pomoże w regulacji zaburzeń snu, uspokoi rozedrgane nerwy oraz przyjemnie otuli zmęczone ciało. Kołdry obciążeniowe swoją wyjątkowość zawdzięczają wadze, którą nasilają ukryte wewnątrz okrycia drobne, najczęściej szklane kuleczki. Granulat umieszcza się symetrycznie w specjalnie szytych kieszonkach, na całej długości kołdry. Wypełnienie początkowo jest niewyczuwalne, jednak wystarczy chwila pod kołdrą, aby odkryć jego zalety. Na jakie dolegliwości pozytywnie wpłynie regularne korzystanie z kołdry obciążeniowej?

Na stres

Stres to jeden z nieodłącznych elementów życia wielu z nas. Chroniczny przynosi wiele szkód w organizmie, a nieokiełznany skutecznie utrudnia spokojne funkcjonowanie. Towarzyszące mu uczucie niepokoju, częste lęki oraz nerwobóle są uciążliwym skutkiem, które odbijają się na jakości snu. Kołdra obciążeniowa pozwala rozładować napięcie za sprawą symultanicznego oddziaływania wszystkich ciężarków na ciało, dzięki czemu wycisza i wprowadza organizm w stan beztroskiego odprężenia.

Na nadpobudliwość

W obrębie zaburzeń sensorycznych można wyróżnić takie, które objawiają się nadmierną aktywnością i nadruchliwością fizyczną. Niepohamowana oraz nieuzasadniona chęć wiercenia się ze strony dzieci, zdiagnozowane ADHD czy zespół niespokojnych nóg, to tylko niektóre z nich. Kołdra obciążeniowa, określana także terapeutyczną, i w tych przypadkach znajdzie zastosowanie. Nacisk na odpowiednie receptory ciała pozwala rozładować napięcie mięśniowe, przez co osoby z tego rodzaju przypadłościami mogą się uspokoić i zrelaksować.

Na przewlekły ból i fibromialgię

Uciążliwe, chroniczne i punktowe bóle mięśni oraz stawów, które są charakterystycznym towarzyszem fibromialgii, zakłócają codzienne życie osobom z tą przypadłością. Niestety, choroba ta jest wciąż owiana tajemnicą ze względu na swoje niecharakterystyczne objawy i wciąż trwające na jej temat spory. W świetle badań przeprowadzonych na grupie pacjentów z fibromialgią wykazano, że występuje w ich organizmie zachwiany poziom serotoniny, z tendencją spadkową. Kołdra terapeutyczna oddziałuje pozytywnie na proces regulacji gospodarki hormonalnej między innymi. pod kątem serotoniny właśnie. Hormon szczęścia dobrze wpływa na samopoczucie, uśmierza ból, dlatego użycie kołdry można traktować jako metodę doraźnej terapii.

Na zaburzenia sensoryczne

Kołdry obciążeniowe rekomendowane są przez specjalistów szczególnie przy zaburzeniach natury sensorycznej. Pojawiają się one zarówno u dzieci (szczególnie w okresie wczesnej adolescencji), jak i dorosłych. Występują w konsekwencji nieprawidłowego przyswajania i organizacji bodźców zmysłowych ze strony układu nerwowego. Zaburzenia sensoryczne mogą objawiać się w różnoraki sposób, np. zwiększoną lub ograniczoną wrażliwością na bodźce czy też dysfunkcją aktywności ruchowej. Kołdra ze względu na stymulację ciała za sprawą obciążników intensyfikuje i reguluje odbieranie wrażeń na poziomie czucia głębokiego. Kołdra spełnia rolę narzędzia wspomagającego terapię sensoryczną, którego zastosowanie wprowadza specjalista do właściwej terapii.

Jaką kołdrę wybrać?

Wybór kołdry należy poprzedzić konsultacją z terapeutą, dlatego że umożliwi to dobór optymalnej wagi produktu. Standardowy ciężar powinien wahać się między 10-15% masy użytkownika. Kołdrę obciążeniową dostosowujemy pod kątem wymiarów użytkownika, a nie łóżka. W produkt specjalistyczny należy opatrywać się u sprawdzonych i niezawodnych dostawców. Kołdry pochodzące z niewiadomego źródła mogą zaszkodzić oraz uczulić. Przodującym liderem w Polsce, który zajmuje się kołdrami obciążeniowymi jest Gravity. Bogaty wybór asortymentu pozwoli na zaopatrzenie się w wysokiej jakości produkt.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.