Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Naucz się pięknie pisać dzięki pióru kulkowemu

Naucz się pięknie pisać dzięki pióru kulkowemu

Początek roku szkolnego to nie tylko okazja do tego, aby zawrzeć nowe znajomości. To także czas, w którym nabywa się nowe umiejętności, w tym również umiejętność ładnego i łatwego do odcyfrowania pisania. Pisanie w liniach nie jest proste nawet dla osoby dorosłej, nie trzeba więc mieć przesadnie bujnej wyobraźni, aby wyobrazić sobie, że sprawia ogromne trudności także dzieciom, które dodatkowo często nie posiadają pokładów cierpliwości umożliwiających dokładne odwzorowanie każdej litery. Maluchów nie da się zwolnić z nauki pisania. Nie byłoby to zresztą ani wskazane, ani wychowawcze. Można jednak ułatwić im zadanie, jakie na nie czeka wybierając odpowiednie pióro kulkowe.

Czym pióro kulkowe różni się od innych artykułów piśmienniczych?

Gdy pióra kulkowe po raz pierwszy pojawiły się na rynku, wiele mówiono o kontrowersjach, jakie wzbudzały. Zastanawiano się, czy w ogóle wypada nazywać je piórami, czy też mamy w ich przypadku do czynienia jedynie z nieco mniej typowymi długopisami. Współczesne pióra tego typu mają jednak spore grono wielbicieli. Osoby, które po nie sięgają zwracają uwagę przede wszystkim na wysoki komfort użytkowania. Do gustu musi jednak przypaść także nowoczesny design. To zresztą idealne pióro dla małego dziecka. Wręczając je uczniowi nie trzeba obawiać się zacieków i plam na odzieży tak typowych dla pióra wiecznego. Nadal można przy tym liczyć na to, że wygodne narzędzie piśmiennicze ułatwi naukę szybkiego i ładnego pisania.

Pióro kulkowe – przegląd zalet i wad

Mówiąc o zaletach pióra kulkowego w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na to, że jego obsługa jest intuicyjna. Nawet pisząc szybko nie trzeba przy tym obawiać się, że tekst zmaże się i w pewnym momencie stanie się nieczytelny, co było zmorą początkujących użytkowników pióra wiecznego. Nie bez znaczenia jest i to, że pióro takie nie pociąga za sobą ryzyka wycieku tuszu. Zachowanie czystości jest więc łatwiejsze nawet niż wówczas, gdy piszemy klasycznym długopisem.

Oczywiście, trudno o artykuł piśmienniczy pozbawiony jakichkolwiek wad, posiada je więc także pióro kulkowe. Osoby, które z niego korzystają przypominają więc choćby o tym, że zakup taki nie może być postrzegany w kategoriach jednorazowego wydatku. Pióro kulkowe nieustannie musi być uzupełniane o kolejne wkłady z atramentem wypisujące się znacznie szybciej niż klasyczne wkłady do długopisów. Jest też opłacalne przede wszystkim w odniesieniu do osób  korzystających z niego regularnie, w innym wypadku bowiem poważny problem może stanowić szybko wysychający atrament.

Jakie pióro kulkowe wybrać dla dziecka?

Jeśli zależy nam na tym, aby pióro kulkowe kupione uczniowi spełniało pokładane w nim nadzieje, w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się jego korpusowi. Najlepiej, jeśli jest on wyposażony w gumę, właśnie jej obecność sprawia bowiem, że pióro wygodniej leży w dłoni dziecka. Nie bez znaczenia jest także obecność w korpusie wytłoczeń. Może się wydawać, że podnoszą one jedynie jego walory wizualne, w rzeczywistości jednak pióro jest dzięki temu węższe i wygodniejsze w użyciu.

Jeśli chcemy, aby maluch sięgał po pióro kulkowe nie tylko z obowiązku, ale i w czasie wolnym, zadbajmy również o to, aby mu się ono podobało. Nie musi być to wcale trudne zadanie. W sprzedaży znajdziemy bez trudu pióra nawiązujące do motywów znanych z filmów i bajek. Są one atrakcyjniejsze dla dziecięcego oka, a jednocześnie budzą pozytywne skojarzania. Mogą być nieco droższe niż klasyczne rozwiązania tego typu, jeśli jednak dziecko opanuje dzięki nim szybkie i ładne pisanie, z pewnością będziemy mogli mówić o wydatku wartym inwestycji. 

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.