Magazyn dla Kobiet

Dbam o zęby Jak wybrać stomatologa dla swojej rodziny?

Jak wybrać stomatologa dla swojej rodziny?

Wizyta u stomatologa nie musi się kojarzyć ze stresem i nieprzyjemnymi doświadczeniami. Gabinetów stomatologicznych przybywa, nie brakuje też tych, które wychodzą naprzeciwko potrzebom klientów. Dobrym przykładem jest centrum stomatologiczne w Krakowie - CDC Stomatologia. Jak wybrać gabinet dla siebie i swojej rodziny, tak by nikt nie czuł, że wizyta kontrolna lub leczenie zębów to przykra konieczność? Oto kilka względów, którymi można się bezpiecznie kierować.

Opinie klientów

Gabinety stomatologiczne coraz częściej dają swoim pacjentom możliwość wyrażania opinii, zakładając konto na specjalnych portalach lub prowadząc własną stronę internetową. To element dbałości o pacjenta - dzięki temu potencjalny pacjent może dowiedzieć się, co o danym centrum sądzą inni.

Czy warto kierować się opiniami w Internecie? Przecież mogą być zafałszowane. Odpowiedź jest prosta - warto, szczególnie, gdy jest ich dużo. Bardzo cenne są też osobiście przekazane opinie znajomych, którzy już dany gabinet odwiedzili. Pacjenci są dziś wnikliwi - zwracają uwagę na higienę, podejście lekarzy i innych pracowników, jakość usług i ich zakres. Jeśli opinie w większości sugerują, że od danego gabinetu lepiej trzymać się z daleka, zwykle właśnie tak jest.

Samopoczucie pacjenta

Pierwsza wizyta powinna być kontrolna. To pozwoli zebrać własne wrażenia, odczucia, sprawdzić, jak czujemy się w wybranym miejscu. W centrum stomatologicznym warto zebrać informacje na temat zakresu usług, ich cennika, specjalistów przyjmujących pacjentów. Czy lekarz, który nas bada, jest w stanie zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa i profesjonalnej opieki? Jeśli nie - trzeba szukać dalej.

CDC Stomatologia to przykład centrum stomatologicznego w Krakowie, które dba o samopoczucie pacjentów, już na poziomie strony internetowej zapewniając im pełen wgląd w przebieg leczenia i zapewniając, że każdy pacjent może czuć się tutaj komfortowo - to niezwykle obiecujące.

Kluczową kwestią do oceny jest jakość komunikacji. Jeśli stomatolog jest milczący, nierozmowny, unika udzielania informacji o przebiegu wizyty i leczeniu, trudno będzie czuć się u niego na fotelu komfortowo. Nikt nie lubi być traktowany z góry - zwłaszcza w sytuacji stresowej.

stomatolog rodzinny

Podejście do dzieci, czyli stomatolog rodzinny

Jeszcze jedną, istotną kwestię stanowi podejście do dzieci, jakie przejawiają specjaliści w danym gabinecie. Wiele centrów stomatologicznych, w tym centrum stomatologiczne w Krakowie CDC Stomatologia, oferuje usługi z zakresu pedodoncji. To obszar stomatologii, który przykłada szczególną wagę do potrzeb najmłodszych pacjentów. Mowa tu nie tylko o specyficznych potrzebach diagnostyki i leczenia, ale także o potrzebach psychicznych.

Pedodonta to specjalista, który potrafi rozmawiać z dzieckiem, jest do tego dobrze przygotowany i zapewni mu miłe wspomnienia z pierwszych wizyt. Dzięki odwiedzinom w takim centrum dziecko nie będzie bało się w przyszłości dentysty - oszczędzimy mu więc mnóstwa stresu. Naprawdę warto wybrać gabinet, który oferuje także usługi skierowane do najmłodszych.

Więcej o CDC  dowiesz sie na cdcstomatologia.pl - Sprawdź sam >>

CDC CRACOW DENTAL CENTRE, ul. Rydlówka 19 LU09, 30-363 Kraków, email: biuro@cdcstomatologia.pl, tel: 733 187 780

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.