Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Jak dobrać kolor farby?

Jak dobrać kolor farby?

W życiu każdej kobiety nadchodzi moment, w którym ma ochotę na wprowadzenie zmian w swoim wizerunku. Bardzo często wybór pada na włosy – przeprowadzenie metamorfozy jest stosunkowo proste i w większości przypadków niezbyt czasochłonne. Dzięki szerokiemu wyborowi odcieni dostępnych na rynku możliwe jest delikatne podkreślenie naturalnego koloru włosów, np. przy pomocy farby Garnier Ciemna czekolada, bądź totalna jego zmiana, np. dzięki odcieniom z serii Garnier Olia Bold. Dobór odpowiedniego odcienia dla wielu kobiet stanowi jednak nie lada wyzwanie – choć nie jest to deklaracja na całe życie, większości pań zależy na tym, aby dobrze wyglądać i pozostawić fryzurę w dobrej kondycji. Jak dobrać kolor farby?

Korzystna zmiana, a odcień naturalny – jaka jest zależność?

Podczas wyboru najlepszego koloru włosów należy kierować się kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest naturalny kolor włosów. Przyjmuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest zmiana koloru o maksymalnie trzy tony, bez względu na to, czy koloryzacja polega na rozjaśnianiu czy też przyciemnianiu. Dlaczego? Warto pamiętać o tym, że naturalny kolor dotyczy nie tylko włosów, ale też całej oprawy oczu, tj. brwi oraz rzęs. Przy bardzo jasnych brwiach odcienie ciemnego brązu lub czerni mogą wyglądać karykaturalnie i bardzo nienaturalnie. Zestawienia odwrotne, czyli ciemniejsze brwi z włosami rozjaśnianymi na blond to trend, który dość często można obserwować wśród gwiazd i celebrytów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że takie rozwiązanie niestety nie będzie  pasować każdemu.

Garnier Ciemna czekolada – dla kogo?

Kolejnym wyznacznikiem jest karnacja. Do jasnej skóry o chłodnym odcieniu pasują jasne blondy i odcienie ciemnego brązu utrzymane w chłodnej kolorystyce, w takim przypadku należy jednak szczególnie zwracać uwagę na oprawę oczu, aby nie tworzyć wyraźnego kontrastu. Ciepłą i oliwkową karnację doskonale podkreślą ciepłe miodowe blondy, odcienie kasztanowego, a także ciepłe brązy, np. Garnier Ciemna czekolada. Pozornie bezpieczne i zachowawcze odcienie, jeśli są dobrze dobrane, potrafią całkowicie odmienić wizerunek. Chcąc dowiedzieć się, jak dany odcień może wyglądać na naturalnych włosach, można posiłkować się informacjami zawartymi na opakowaniach. Każdy producent podaje przybliżony, przewidywany kolor na 3 lub 4 naturalnych odcieniach włosów. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to informacja poglądowa, a ostateczny wynik koloryzacji może różnić się od zaprezentowanego na produkcie w zależności od czasu koloryzacji oraz kondycji włosów.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.