Magazyn dla Kobiet

Medycyna estetyczna Chirurgia XXI wieku. Zobacz, jakie możliwości dają współczesne holistyczne metody leczenia

Chirurgia XXI wieku. Zobacz, jakie możliwości dają współczesne holistyczne metody leczenia

Dynamiczny rozwój medycyny pozwala lekarzom na coraz skuteczniejsze metody walki z wieloma chorobami trapiącymi ludzkość. Zobacz, jakie możliwości daje współczesna neurochirurgia pacjentom zmagającym się z zespołem ciasnoty kanału nadgarstka, nieprawidłowym zrostem kości kończyny górnej oraz innymi problemami w jej obrębie.

Nawet drobne, choć powracające, dolegliwości bólowe w obrębie różnych stref kończyny górnej mogą zmniejszyć zakres ruchomości dłoni oraz ograniczyć swobodę i komfort czynności wykonywanych na co dzień. Zobacz, jak radzić sobie z tzw. kontuzjami biurowymi i jakie są metody leczenia w przypadku tych chorób.

Chirurgia ręki – czym jest i co ma na celu?

Chirurgia ręki to dyscyplina, która czerpie z bogactwa kilku innych medycznych dziedzin, do których zaliczają się: ortopedia, chirurgia plastyczna i mikrochirurgia. Jednym ze specjalistów, którzy zajmują się operacjami związanymi z usprawnieniem kończyny górnej jest dr Maciej Klich. Zabiegi przez niego wykonywane mają na celu przywrócenie funkcji ręki, utraconej na skutek jej uszkodzenia czy nadwyrężenia.

W jaki sposób przebiega pomoc pacjentom z urazami ręki?

Początkiem jakiegokolwiek leczenia, również problemów w obrębie ręki, jest odpowiednie rozpoznanie. Po nim następuje wdrożenie planu leczenia. Operacja jest tylko jednym z jego elementów. Po zabiegu pacjent musi zostać poddany działaniom usprawniającym. Połączenie wiedzy lekarskiej i fizjoterapeutycznej pozwala uzyskać optymalne rezultaty, a choremu powrócić w jak największym stopniu do sprawności. Co ważne, przywracanie funkcji ręki stanowi więc proces rozłożony w czasie i nie kończy się tuż po opuszczeniu przez pacjenta sali operacyjnej.

Klinika Ortopedii i Neurochirurgii w Warszawie – kiedy warto się w niej pojawić?

Wiele osób, które cierpią na problemy w obrębie kończyny górnej, głównie nadgarstka, choć nie tylko, może uzyskać pomoc medyczną. Klinika Ortopedii i Neurochirurgii w Warszawie specjalizuje się w zabiegach artroskopowych nadgarstka oraz operacjach korygujących wadliwy zrost kości w jego okolicy, jak też w obrębie całej kończyny górnej. Oprócz tego, zespół wykonuje artroskopowe usuwanie ganglionów, jak również uszkodzeń kompleksu chrząstki trójkątnej. Pacjenci cierpiący na chorobę Dupuytrena również uzyskają pomoc w tym miejscu.

Zespół ciasnoty kanału nadgarstka – czym jest i w jaki sposób można leczyć to schorzenie?

To coraz powszechniej występujące schorzenie dotyka osób pracujących przy komputerze. W przypadku zespołu ciasnoty kanału nadgarstka dochodzi do podrażnienia nerwu pośrodkowego, który prowadzi do bólu i drętwienia palców. Sposobem skutecznego leczenia tego schorzenia jest zabieg operacyjny.

Więcej informacji na temat chorób z zakresu ortopedii i traumatologii udzieli Ci Klinika Ortopedii i Neurochirurgii w Warszawie. Wejdź na stronę https://formgl.pl/, aby dowiedzieć się szczegółów na temat aktualnych możliwości leczenia poszczególnych chorób.

Materiał partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.