Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Jak zapłacić za przesyłkę na poczcie i u kuriera?

Jak zapłacić za przesyłkę na poczcie i u kuriera?

​Coraz mniejsza liczba osób regularnie korzysta z tradycyjnej gotówki, a co za tym idzie – transakcji gotówkowych. Z tego względu za coraz więcej usług można zapłacić wygodnie poprzez nowoczesne formy płatności, takie jak na przykład BLIK. Co to jest i dlaczego ma przewagę nad standardową gotówką?

Jak dokonać płatności za przesyłkę na poczcie i u kuriera?

We wszystkich placówkach Poczty Polskiej można płacić za pośrednictwem bezgotówkowych form płatności. To prawdziwa rewolucja, która umożliwia Polakom dokonywanie szybszych i bezpieczniejszych płatności, zwłaszcza w dobie pandemii. Wszyscy lekarze i epidemiolodzy zwracają uwagę na to, że powinniśmy dokonywać transakcji bezgotówkowych ze względu na reżim sanitarny. Na banknotach i monetach przenosi się o wiele więcej bakterii niż w czasie szybkich płatności bezgotówkowych.

Najlepszą dostępną obecnie formą tego typu płatności jest BLIK. Co to jest i jak z niego skorzystać, aby zapłacić za przesyłkę na poczcie i u kuriera? BLIK jest polskim systemem płatności mobilnych, który został uruchomiony w 2015 roku. Płatności za jego pośrednictwem charakteryzują się błyskawicznym przebiegiem. Pierwsze kroki z BLIKIEM są banalne, ponieważ wystarczy zainstalować aplikację mobilną swojego banku. Następnie można płacić na poczcie i u kuriera za pomocą 6-cyfrowego kodu BLIK generowanego w aplikacji banku. Dla osób mających smartfony z NFC od niedawna dostępna jest opcja płatności zbliżeniowych za pośrednictwem BLIKA.

Zalety płatności BLIKIEM – odkryj korzyści z płatności bezgotówkowych

Chociaż w Polsce większość rozwiązań dotyczących płatności bezgotówkowych przyjmuje się doskonale, nie wszyscy Polacy są do nich przekonani. Niektórzy boją się przejścia na bezgotówkowe formy płatności z uwagi na brak obeznania z najnowszą technologią, strach przed kradzieżami lub inne pokrewne powody. Z tego względu warto podkreślić, że płatności bezgotówkowe należą do najbezpieczniejszych. Jeśli chodzi o kradzież lub zgubienie portfela z gotówką, w większości przypadków nasze pieniądze przepadają już na zawsze. Natomiast w przypadku braku dostępu do naszych pieniędzy na koncie w banku, przykładowo dlatego, że skradziono nam karty płatnicze lub je zgubiliśmy, możliwe jest proste ich zastrzeżenie. Dzięki temu stają się bezużyteczne dla potencjalnego złodzieja. Podobnie należy postąpić w przypadku utraty telefonu, którym posługujemy się w celach płatniczych. Co więcej, warto podkreślić, że płacenie telefonem jest jeszcze bezpieczniejsze, ponieważ dodatkowym zabezpieczeniem jest nasz kod blokady ekranu.

Powinieneś wiedzieć już, jak dużą oszczędność czasu i bezpieczeństwo transakcji daje BLIK. Dzięki szybkim płatnościom możliwe jest zaoszczędzenie niekiedy kilku minut na całej transakcji. Nie trzeba szukać i wyciągać portfela, nie trzeba nawet szukać karty lub gotówki. To doskonała opcja dla zabieganych, a oszczędność czasu można zaobserwować po dokonaniu kilku takich transakcji.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.