Magazyn dla Kobiet

Ciąża i Rodzicielstwo Czego unikać w czasie ciąży, aby zapobiec poronieniu?

Czego unikać w czasie ciąży, aby zapobiec poronieniu?

Ciąża może być bardzo wyjątkowym czasem. Niektórzy będą cię rozpieszczać i pobłażać we wszystkim, czego się dotkniesz. Inni będą upierać się, że ciąża to nie choroba i że możesz zrobić prawie wszystko. Jak to często bywa, prawda leży gdzieś pośrodku. Kobieta w ciąży jest odpowiedzialna za swoje dziecko i siebie. Czasami musi zrezygnować z pewnych rzeczy, które lubi robić dla dobra dziecka. Czego nie należy robić w czasie ciąży

1. Gorące i długie kąpiele w czasie ciąży

Kąpiel jest w porządku, ale ważne jest, aby nie dopuścić do zbyt wysokiej temperatury wody. Nawet jeśli jest to przyjemne, to nadmierne bazgranie może spowodować rozszerzenie naczyń krwionośnych, co może doprowadzić do poronienia. Oto więcej informacji o tym, dlaczego nie należy brać gorących kąpieli w czasie ciąży. Nie bierz zbyt długich kąpieli, gdyż może to zwiększyć prawdopodobieństwo omdlenia.

2. Spanie na plecach

W ciąży trudno jest spać w pozycji na brzuchu. Dlatego przyszłe mamy preferują pozycję na wznak. Nie jest to jednak dobra pozycja. Powiększająca się macica będzie wywierać nacisk na kręgosłup, powodując bóle pleców i jelit. Bóle te mogą prowadzić do powstania hemoroidów. W czasie ciąży najlepiej jest spać na lewym boku.

3. Napoje gazowane i niektóre potrawy

Spożywanie sztucznie słodzonych napojów gazowanych, w tym napojów energetycznych i coli, jest powszechnie uważane za niezdrowe. Jeszcze bardziej niebezpieczne jest picie ich w czasie ciąży, gdyż mogą wywołać przedwczesny poród. Napoje z kofeiną mogą jednak zmniejszać wzrost płodu. Najlepiej unikać ich całkowicie lub ograniczyć ich spożycie. W czasie ciąży unikaj potraw ciężkostrawnych i smażonych, a także surowych ryb i jaj. Możesz wybrać sushi z grilla lub bez ryb, jeśli nie lubisz ich w czasie ciąży.

Jaką dietę stosować w ciąży? Dowiedz się więcej na https://antilight.pl/macierzynstwo/jaka-diete-warto-stosowac-w-ciazy/srze_ellq

4. Podnoszenie ciężarów i podnoszenie rąk

Kobieta w czasie ciąży powinna unikać podnoszenia ciężarów. Zbyt intensywne ćwiczenia mogą być niebezpieczne zarówno dla dziecka, jak i dla matki. Może powodować bóle pleców i stawów, złe samopoczucie, a nawet krwawienie. Podnoszenie w czasie ciąży może powodować bóle narządów i prowadzić do poronienia. W czasie ciąży unikaj długotrwałego stania z uniesionymi ramionami. Takie czynności mogą być nie tylko obciążające fizycznie, ale także powodować problemy z krążeniem. Nie wieszaj firanek ani nie myj okien. Dla bezpieczeństwa zostaw je mężowi.

Kobieta w ciąży

5. Kopanie w ziemi bez rękawiczek

Ziemia jest miejscem rozmnażania się bakterii i łatwo można się zarazić groźną chorobą. Toksoplazmoza jest tym, o czym mówimy. Nie jest ona groźna dla przyszłej matki, ale może być niebezpieczna dla dziecka. Nie zapomnij o rękawiczkach! Możesz bezpiecznie pracować na podwórku bez zmęczenia. Nie można się schylać ani kucać, aby wykonać wiele prac w ogrodzie.

6. Stres podczas ciąży

Stres jest czymś, co kobiety w ciąży nie powinny się stresować. Jest to chyba coś, co widzą wszystkie kobiety w ciąży. Ale dlaczego? Stres może powodować zwiększenie przepływu krwi i spadek poziomu żelaza. Może to prowadzić w skrajnych przypadkach do poronienia lub utraty ciąży. Stres matki może również negatywnie wpłynąć na rozwój mózgu i narządów ruchu dziecka. W czasie ciąży ważne jest, aby unikać sytuacji stresowych. Najlepszym rozwiązaniem jest relaks.

7 Obcasy w czasie ciąży

Obcasy w czasie ciąży nie powinny być noszone ze względu na obciążenie kręgosłupa, oraz przesunięcie równowagi środka. Na te dziewięć miesięcy lepiej "przerzucić się" na stylowe, ale wygodne baleriny.

8. Alkohol i inne używki w czasie ciąży

W czasie ciąży alkohol i papierosy są surowo zabronione. Nie możemy sobie pozwolić na zakup pół kieliszka wina. Każda ilość alkoholu może negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka, powodując choroby serca i zaburzenia wzrostu. Papierosy również mogą powodować wady wrodzone. Nawet jeśli nie palimy, starajmy się unikać miejsc, które są zadymione.

9. Wizyta u kosmetyczki w czasie ciąży

Przyszła mama nie powinna poddawać się żadnym zabiegom, które wykorzystują ciepło, prąd czy podciśnienie. Kapsułki rozgrzewające skórę są wręcz zakazane. Przyszła mama może natomiast korzystać z delikatnych, nawilżających i relaksujących zabiegów, których podstawą są łagodne kosmetyki o przyjemnych zapachach. Ważne jest, aby aromaterapia była stosowana ostrożnie i dostosowana do kalendarza ciąży. W przypadku wystąpienia wymiotów w pierwszym trymestrze nie jest ona zalecana.

10. Solarium i opalanie w czasie ciąży

W czasie ciąży można unikać solarium. Nie powinnaś z nich korzystać w czasie ciąży. Zbyt duża ekspozycja na słońce może spowodować nieestetyczne plamy, a nawet odwodnienie. Podczas przebywania na słońcu zawsze należy stosować kremy z filtrem i nakrycia głowy. Częściowo zacienione spacery to dobry pomysł, jeśli to możliwe. Kategorycznie zabrania się korzystania z solariów w czasie ciąży oraz opalania.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.