Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Naszyjnik jako element kreacji wieczorowej

Naszyjnik jako element kreacji wieczorowej

​Od dawna wiadomo, że doskonałym uzupełnieniem wieczorowej kreacji jest odpowiednio dobrana biżuteria. Piękno stylizacji może podkreślić naszyjnik. Wybierać można spośród wariantów bardzo delikatnych z malutkimi przywieszkami lub przeciwnie – bogatych, ciężkich, rzucających się w oczy. Jaki rodzaj ozdoby na szyję wybrać?

Strój wieczorowy a biżuteria

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej kreacji na wyjście. Zawsze należy dobierać ją do sylwetki, następnie przemyśleć, jaki powinna mieć kolor, a na końcu dobrać do niej dodatki, takie jak biżuteria. Zasada doboru biżuterii, w tym naszyjników, jest nieskomplikowana – jeśli suknia jest skromna i o prostym kroju, dodatki mogą być wyraziste, ozdobne, przyciągające spojrzenia. W takiej sytuacji warto postawić na naszyjnik bogato zdobiony, ciężki i o interesującym designie. Takie dodatki dobrze komponują się z głębokimi dekoltami, na które mogą sobie pozwolić panie z wydatnym biustem. W przypadku takiego zestawienia suknia jest tylko tłem dla naszyjnika. Inaczej, gdy suknia jest zdobiona, drapowana, z licznymi aplikacjami, zdobieniami. Do takiej kreacji najlepiej dobrać biżuterię skromną i delikatną – jak cienkie łańcuszki z niewielkimi zawieszkami (tzw. celebrytki), kolie, a także całe komplety (naszyjnik i kolczyki).

Naszyjnik złoty czy srebrny?

O czym jeszcze należy pomyśleć, wybierając biżuterię do kreacji wieczorowej? Przede wszystkim, czy będzie to złoto, czy srebro – co zależy od upodobań kobiety, ale także, ponownie, od rodzaju sukni. Tu pod uwagę należy wziąć temperaturę koloru kreacji – do chłodnych kolorów lepiej będzie pasowało srebro, do barw ciepłych złoto. Co, jeśli naszyjnik nie jest wykonany z czystego kruszcu, ale także z kamieni szlachetnych? Tu do wyboru mamy dwie opcje: albo dobierzemy ubiór i dodatki na zasadzie podobieństwa kolorów, lub zestawiając przeciwieństwa.

Przedstawiciel firmy Fugart dodaje: Za każdym razem warto wcześniej przymierzyć wybraną kreację i zestawić ją z naszyjnikiem, sprawdzając w ten sposób, czy połączenie jest odpowiednie. Wybór naszyjników jest naprawdę szeroki, dlatego każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Warto też kierować się własnym gustem – najważniejsze jest przecież to, by dobrze się czuć we własnej skórze

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.