Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Oczyszczanie twarzy olejkami

Oczyszczanie twarzy olejkami

Wśród kilku zabiegów pielęgnacyjnych, jakie są konieczne każdego dnia, oczyszczanie skóry twarzy jest jednym z pierwszych i jednocześnie najważniejszych. Dlaczego warto wybrać olejek do mycia ciała i twarzy zamiast innych kosmetyków oczyszczających? Czy będzie on miał lepsze działanie na skórę?

Podstawą jest oczyszczanie

            Warto zauważyć, że na etykietach wielu kosmetyków widnieje napis: „aplikować na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy”. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że oczyszczanie twarzy stanowi pierwszy krok przed dalszymi zabiegami pielęgnacyjnymi! Twarz każdego dnia gromadzi na sobie nie tylko makijaż, ale i bakterie powstałe przez dotykanie jej palcami, kurz, zanieczyszczenia organiczne. Skóra jest także natłuszczona sebum wydzielanym przez gruczoły łojowe. Zanim zaaplikuje się na twarz krem, peeling lub maseczkę, należy ściągnąć z niej wszystko to, co może tworzyć dodatkową warstwę uniemożliwiającą kosmetykowi właściwe działanie bezpośrednio na skórze.

            Jak wykonać oczyszczanie twarzy

            Po zastosowaniu kosmetyku do demakijażu, dobrze jest wykorzystać olejek do mycia  o specjalnych właściwościach. Ma on konsystencję bardzo lekkiej oliwki, która dobrze się aplikuje i umożliwia dokładne oczyszczenie. Olejek do mycia ciała i twarzy ma pieniącą się formułę, więc jego aplikacja powinna być bezproblemowa dla każdej osoby. Nie szczypie w oczy, dzięki czemu śmiało nadaje się do zmywania całej twarzy. Po zastosowaniu olejku myjącego można osuszyć twarz ręcznikiem i zaaplikować porcję kremu na noc o odpowiednich właściwościach. Można też zafundować sobie dobry peeling lub odżywczą maseczkę.

            Olejek do mycia twarzy – dla jakiej cery?

            Wbrew obiegowej opinii olejek myjący do twarzy można swobodnie stosować na skórze przetłuszczającej się. Okazuje się, że substancje tłuste zawarte w nim doskonale radzą sobie z usuwaniem nadmiaru sebum ze skóry. Ten rodzaj kosmetyku myjącego jest także polecany osobom ze skórą suchą, a nawet atopową. Ze względu na wysokie bezpieczeństwo stosowania, nie wywołuje podrażnień i daje dobre efekty. W przypadku skóry skłonnej do przesuszania olejek do mycia ciała i twarzy doskonale oczyszcza i lekko natłuszcza, pozostawiając warstwę ochronną bez uczucia typowego dla tej skóry spięcia i przesuszenia. Jest to kosmetyk o tyle skuteczny i bezpieczny, że z powodzeniem można go stosować nawet do mycia głowy niemowląt, szczególnie ze skłonnością do atopii.

Materiał partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.