Magazyn dla Kobiet

Ciąża i Rodzicielstwo Czy gorsety wyszczuplające po ciąży, pasy poporodowe są bezpieczne?

Czy gorsety wyszczuplające po ciąży, pasy poporodowe są bezpieczne?

Ciąża to czas, w którym w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian. Brzuch rośnie, często pojawia się dodatkowa tkanka tłuszczowa tu i ówdzie, która po porodzie jest trudna do spalenia. Na rynku można znaleźć jednak akcesoria, które mają wspomóc powrót do formy i sylwetki sprzed ciąży. O czy mowa? Jak je stosować? Czy są bezpieczne?

Jak działają gorsety wyszczuplające po ciąży?

Gorset kojarzy nam się przede wszystkim z dawną modą damską. Kobiety zakładały go na suknie, aby podnieść biust i optycznie zwiększyć wcięcie w talii. Dzisiaj gorsety nosi się w podobnym celu. Dzięki nim można natychmiastowo poprawić wygląd sylwetki. To bielizna modelująca, która przede wszystkim wyszczupla talię. Choć wiele osób sądzi, że to tylko efekt na chwilę, prawda jest taka, że gorset noszony regularnie pozwala na obkurczenie mięśni brzucha. Bardzo często w wyniku ciąży dochodzi do rozstępu mięśni prostych brzucha. Gorset ma wspomóc walkę z tym i przyspieszyć redukcję nadmiaru skóry. Ale to nie wszystkie jego atuty. To, jak działają gorsety wyszczuplające możesz doczytać na www.normalna.pl, gdzie omówiono dokładnie ich wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Czy to jedyne, co mogą wybrać panie po porodzie, które chcąc przyspieszyć powrót do formy sprzed ciąży?

Pasy poporodowe – czy warto?

Pas poporodowy, zwany też pasem brzusznym ma przede wszystkim pomóc młodym mamom w szybszym powrocie do sylwetki sprzed ciąży. Wykonany jest z elastycznego materiału (naturalnego lub syntetycznego). Dzięki temu bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu brzucha, równocześnie lekko go opinając, a także pozwalając skorygować niedoskonałości sylwetki młodej mamy. Do wyboru jest pas zapinany na rzepy i wciągany.

Tego typu akcesorium pomaga wzmacniać powłoki brzuszne. Bywa, że szczególnie jest polecany po cesarskim cięciu, by zapobiec powstawaniu przepukliny pooperacyjnej. Pas wspiera pracę mięśni brzucha kobiety, dzięki czemu pozwala radzić sobie z bólem, także pleców, który pojawia się w okresie połogu.

Czy gorset wyszczuplający i pas poporodowy są bezpieczne?

Gorsety pozwalają osiągnąć widoczne rezultaty. Warto jednak wiedzieć, że nie mogą być noszone przez każdą kobietę. Panie, które chcą nosić gorset po ciąży, mogą na niego postawić dopiero po zakończeniu okresu połogu, jeśli rodziły naturalnie i minimum po 2 miesiącach, gdy przeprowadzono cesarskie cięcie. Oczywiście stosowanie gorsetu należy skonsultować z lekarzem.

Warto wiedzieć, że wśród lekarzy i fizjoterapeutów noszenie pasa poporodowego jest kontrowersyjnym tematem. Według niektórych z nich, użytkowanie pasa brzusznego może zaburzyć statykę narządu rodnego. Mówi się też, że nieodpowiednie ściskanie brzucha może prowadzić do wzrostu ciśnienia śródbrzusznego. W konsekwencji dochodzi do nieprawidłowej regeneracji poporodowej, a nawet do pojawienia się problemów z utrzymaniem moczu.

Niezależnie od tego, czy chce się postawić na pas poporodowy, czy gorset, warto skonsultować jego użycie z lekarzem. Jeśli pojawią się dolegliwości bólowe, należy koniecznie zrezygnować z jego stosowania.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.