Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Zegarki japońskie – przegląd producentów

Zegarki japońskie – przegląd producentów

Mimo że najsłynniejsze są zegarki szwajcarskie, warto zwrócić uwagę również na japońskich producentów. Zapewniają doskonałą jakość, znakomite materiały i ciekawy design – wybór modeli jest ogromny. Poznaj bliżej japońskie marki królujące w branży zegarmistrzowskiej.

Zegarki z Kraju Kwitnącej Wiśni

Zegarki japońskie są powszechnie uważane za wyjątkowo precyzyjne, starannie wykonane i warte swojej ceny. To poważna konkurencja dla czasomierzy szwajcarskich, które mają ugruntowaną pozycję i bogate tradycje zegarmistrzowskie. Wśród popularnych producentów japońskich warto wyróżnić marki takie, jak między innymi Citizen, Lorus, Casio G-Shock Original, Seiko czy Orient. Produkty tych firm uznawane są za prestiżowe i tworzone ze 100 proc. zaangażowaniem. Inwestując w japońską markę, można mieć gwarancję wysokiej jakości oraz funkcjonalności.

Zegarki Seiko

Marka Seiko słynie między innymi z pierwszego damskiego zegarka kwarcowego zaprezentowanego w 1972 roku oraz z pierwszego zegarka z wyświetlaczem LED. To również pierwszy producent czasomierza z mechanicznym generatorem prądu – dziś występującego pod nazwą Kinetic. Co ciekawe, w grupie Seiko znajduje się również popularna marka Lorus.

Zegarki Seiko słyną z precyzyjnych pomiarów czasu oraz oferują wiele przydatnych funkcji. Do wyboru są modele z różnymi mechanizmami – marka oferuje ich aż pięć. Ciekawą propozycją jest seria Solar – mechanizm napędzany energią słoneczną, wyposażone jedynie w kondensator energii. Pełne naładowanie zapewnia działanie zegarka aż do 6 miesięcy.

Zegarki Casio

Jedne z najpopularniejszych zegarków japońskich to produkty słynnej marki Casio. Firma powstała w 1946 roku, ale najpierw działała w branży elektronicznej. Obecnie Casio słynie z wykorzystywania w swoich zegarkach innowacyjnych rozwiązań i zaawansowanych technologii.

Wyróżnia je unikalny styl i świetna jakość wykonania. Seria Casio G-Shock Original cechuje się oryginalnym designem, który ma swoich zwolenników na całym świcie. Są wielofunkcyjne, wodoszczelne, wstrząsoodporne i wodoszczelne. Miłośnicy tradycji skuszą się na modele z linii Casio Retro, a fani sportów – Casio Edifice, która powstała z inspiracji wyścigami F1.  

Zegarki Citizen

Sportowe modele najwyższej jakości – tak w skrócie można opisać zegarki Citizen. Historia firmy sięga 1918 roku, mimo że na początku działalność obejmowała produkcję profesjonalnego sprzętu pomiarowego. Pierwszy zegarek wyprodukowano w 1924 roku, ale Citizen szybko zyskał uznanie i popularność – dziś jest jedną z najsłynniejszych marek tworzących zegarki wysokiej jakości. Wśród popularnych serii są m.in. zegarki Eco-Drive zasilane energią słoneczną, Citizen Chrono, a także Citizen Titanium.

Casio czy Citizen to znani na całym świecie producenci japońskich zegarków i mocna konkurencja dla szwajcarskich wyrobów. Warto wziąć je pod uwagę ze względu na ich innowacyjność, nowoczesne technologie, wysoką jakość wykonania i materiałów – to precyzyjne i niezawodne zegarki, które posłużą przez wiele lat.

Materiał partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.