Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Woskowanie samochodu krok po kroku

Woskowanie samochodu krok po kroku

Dla niektórych ludzi samochód to prawdziwe oczko w głowie. Właściciele czterech kółek potrafią dosłownie stawać na głowie, żeby ich auto wyglądało tak, jakby właśnie wyjechało z salonu. Odkurzanie i cotygodniowe wizyty w myjni mogą nie wystarczyć. Trzeba jeszcze zadbać o karoserię. Będzie to miało wpływ nie tylko na jej wygląd, ale również na żywotność. Woskowanie samochodu zabezpiecza lakier przed czynnikami zewnętrznymi. Woskując pojazd musimy jednak przestrzegać kilka ważnych zasad.

Jaki wosk wybrać?

Na rynku dostępne są woski w postaci past, mleczek oraz olejków. Wybierając wosk, należy przeczytać na etykiecie, do jakiego rodzaju karoserii jest przeznaczony. Wszystko zależy też od wieku naszych czterech kółek. Jeżeli możemy pochwalić się nowym autem, to najlepiej zastosować preparaty w formie mleczek oraz olejków. Starsze karoserie lepiej będą reagowały na pastę. Niektóre woski należy stosować na mokro, podczas gdy inne są przeznaczone do woskowania na sucho. Od tego, jaką substancję wybierzemy, zależy metoda późniejszej procedury.

wosk Collnite

Jak poprawnie woskować samochód?

Właściciele aut powinni pamiętać, że woskować powinno się od 2 do 4 razy w roku. Kluczowy jest zakup odpowiednich kosmetyków oraz wykonywanie poszczególnych czynności w odpowiedniej kolejności.

Zacznijmy od metody woskowania na mokro. Jest to znacznie szybszy sposób niż woskowanie na sucho. Jeżeli zdecydowaliśmy się tak zadbać o blachę naszego auta, to musimy wybrać płynny preparat. Dzięki tej metodzie możemy dotrzeć do wszystkich zakamarków karoserii. Najczęściej przeprowadza się całą procedurę zaraz po umyciu samochodu.

Drugim sposobem jest woskowanie na sucho. W tym wypadku należy użyć wosku w postaci pasty. Metoda woskowania na sucho zazwyczaj jest o wiele bardziej pracochłonna, niż na mokro. Natomiast jest to procedura, która daje o wiele lepsze wyniki. Najlepiej stosować ją przy starych samochodach, które mają poniszczony lakier. Dodatkowym atutem może być fakt, że zużywamy dużo mniej preparatu, który powinien być nakładany począwszy od górnej części karoserii. Na początku jednak musimy zwrócić szczególną uwagę, żeby blacha naszego samochodu była dokładnie osuszona. Od tego bowiem zależy powodzenie całej procedury. Więcej o prawidłowych sposobach na woskowanie samochodu dowiesz się na http://autokosmetykaopinie.pl >>

Poszczególne etapy woskowania

W woskowaniu auta bardzo ważne jest prawidłowe wykonanie poszczególnych etapów. Najpierw musimy dokładnie umyć i osuszyć pojazd. Powierzchnia lakieru powinna być pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń (głównie chodzi tutaj o różnorodne drobinki). Podczas woskowania warto zwrócić uwagę na temperaturę powietrza, która nie powinna przekraczać 20 stopni Celsjusza. Po osuszeniu auta należy odmierzyć odpowiednią ilość preparatu na gąbeczkę. Następnie nanosimy wosk na karoserię pojazdu i przez chwile pozostawiamy go na jej powierzchni. Musimy poczekać, aż na powierzchni blachy pojawi się charakterystyczna mgiełka i możemy rozpocząć polerowanie lakieru. Karoserię przecieramy do momentu, kiedy będzie śliska i błyszcząca. Bardzo ważne jest, aby do polerowania używać ściereczek z mikrofibry, które dużo lepiej radzą sobie za woskiem i są bezpieczniejsze niż zwykłe odmiany.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.