Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Pielęgnacja podczas zimy

Pielęgnacja podczas zimy

Zimą musimy dbać o naszą skórę zdecydowanie bardziej, niż chociażby latem. Wiatr czy też mróz sprawiają, że stan naszej cery gwałtownie się pogarsza. Prócz tego zimą pomieszczenia są bardzo mocno ogrzewane, my natomiast nosimy na sobie nawet kilka warstw ubrań. To wszystko sprawia, że nasza skóra bardzo się wysusza. Dlatego też musimy naszą skórę ukrytą pod warstwami swetrów, odpowiednio nawilżać każdego dnia. Poza tym niezwykle ważne jest także chronienie skóry naszej twarzy przed wiatrem i mrozem.

Złe warunki atmosferyczne mają największy wpływ na odkryte zimą części naszego ciała, czyli na dłonie i twarz. Ze względu na to, to właśnie te części ciała powinnyśmy najbardziej chronić. Na rynku mamy wiele różnego rodzaju kosmetyków i preparatów, pomagających nam zadbać o nasze ciało, dlatego też każda jest w stanie znaleźć coś odpowiadającego jej szczególnie. Oczywiście przed zakupem, powinnyśmy dokładnie sprawdzić skład produktu. Musimy pamiętać, że zimą należy unikać standardowych kosmetyków nawilżających. Mają one bowiem zazwyczaj w składzie bardzo duże ilości wody. To natomiast w połączeniu z siarczystym mrozem, może przynieść fatalny efekt. Dlatego też powinnyśmy głównie inwestować w kremy tłuste i półtłuste, które zimą sprawdzają się najlepiej.

zabiegi kosmetyczne zimą

Zima to również pora roku, która sprzyja wykonywaniu części zabiegów kosmetycznych. Dlatego warto w tym okresie zapisać się do jakiegoś salonu.

Musimy jednak pamiętać o tym, iż nie tylko twarz wymaga wówczas naszej pielęgnacji. Musimy pamiętać, by wzmożoną opieką otoczyć również całe nasze ciało, a także i włosy. Duże ilości ubrań na naszym ciele i suche powietrze w pomieszczeniach sprawia, że skóra naszego ciała jest nadmiernie przesuszona. Dlatego też po każdej kąpieli powinnyśmy nakładać na ciało odpowiedni balsam. Dzięki temu gdy zima się skończy, nie będziemy musiały w pośpiechu regenerować naszej skóry. Nasze włosy natomiast przez całą zimę przygniecione są dużymi czapkami. W tym przypadku ratunkiem dla nas mogą okazać się odpowiednie odżywki. Poza tym warto także zainwestować w produkty antystatyczne, dzięki którym włosy nie będą się zbytnio elektryzowały. Dzięki zastosowaniu powyższych zasad i skupieniu się na pielęgnacji skóry oraz włosów zimą, latem nie będziemy miały nic do nadrabiania.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.