Magazyn dla Kobiet

Medycyna estetyczna Zabiegi kosmetyczne dla nastolatków

Zabiegi kosmetyczne dla nastolatków

Nastolatki szybko dorastają, jasne jest więc, że ich ciało podlega wielu szybkim zmianom fizjologicznym, co widać m.in. po zmianach w wyglądzie zewnętrznym. Dla młodych ludzi jest to szalenie istotny aspekt. Uważają, że stan i kondycja ich skóry, włosów oraz dobra forma fizyczna, wpływa na to jak zostaną odebrani przez otoczenie.

Eksperci zalecają im stosowanie się do szeregu zasad z zakresu pielęgnacji, które pozwalają zachować atrakcyjny wygląd cery. Na rynku znaleźć można wiele preparatów, które wspierają te starania i przeciwdziałają zmianom skórnym. Zdarza się też, że niwelują te mniejsze ubytki i sprawiają, że stają się one niewidoczne.

Gabinety kosmetyczne zaczęły także wychodzić z ofertą zabiegów przeznaczonych specjalnie dla młodych osób. W ten sposób wychodzą naprzeciw ich problemom i wskazują bezpośrednie rozwiązanie.

Tego typu oferty podyktowane są najbardziej powszechnymi potrzebami. Należy do nich kosmetyka przede wszystkim dolegliwości, które najczęściej trapią młodych ludzi, takie jak rozszerzone pory, zaskórniki, otłuszczenie twarzy i trądzik.

Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne, czasami brakuje także samozaparcia w walce o zdrowy wygląd. Tymczasem w salonie ktoś inny zadba o to za nas. Nastolatki mogą poddać się złuszczaniu kwasami glikolowymi, peelingowi kawitacyjnemu, leczniczemu oczyszczaniu skóry twarzy lub pleców, zabiegom oczyszczającym dla skóry trądzikowej, pielęgnacji skóry wrażliwej, dezinkrustacji. 

zabiegi dla nastolatków

Proces leczenia wygląda następująco:

Należy zacząć od rozpoznania typu cery za pomocą obserwacji wzrokowych, poprzez dotyk lub przy użyciu specjalistycznych przyrządów. Kiedy nasz typ cery jest już znany, można zalecić odpowiednie zabiegi.

Popularne zabiegi u nastolatków

Peeling kawitacyjny wykorzystuje ultradźwięki, które wzbudzają w skórze wibracje i bezboleśnie i głęboko oczyszczają skórę usuwając z niej szkodliwe i niechciane substancje, zrogowaciały naskórek i inne zanieczyszczenia. Ma także działanie wygładzające, dezynfekujące i regenerujące. Może być stosowany przy każdym rodzaju cery. Świetnie spisuje się w walce z wypryskami i trądzikiem.

Dezinkrustacja wykorzystuje prąd elektryczny i substancje czynne, które powodują spulchnienie skóry i doprowadzają do usunięcia szkodliwych subtancji przez gruczoły tłuszczowe i potowe. Ten zabieg poleca się przede wszystkim osobom o tłustej cerze.

Wszystkie zabiegi oferowane w gabinetach kosmetycznych są bezpieczne i sprawdzone. Zapewniają długofalową pomoc. Należy jednak pamiętać, że nic nie zastąpi higieny osobistej. Nawet najlepszy zabieg nic nie pomoże, jeśli nie będziemy o siebie dbać.

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.