Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Lampa sufitowa – Na jaki kolor klosza lampy sufitowej się zdecydować? Podpowiadamy!

Lampa sufitowa – Na jaki kolor klosza lampy sufitowej się zdecydować? Podpowiadamy!

Lampę wiszącą do salonu, kuchni czy sypialni możemy wybrać, zwracając uwagę na kilka istotnych kwestii. Wśród nich bez wątpienia znajduje się kolor klosza bądź abażuru. Jeśli dobierzemy go w odpowiedni sposób, to tym samym będziemy mogli osiągnąć konkretny efekt aranżacyjny, którego oczekujemy. Bardzo często, aby móc tego dokonać, musimy postawić na nieco odważniejsze rozwiązania. W innych przypadkach sprawdzą się klasyki. Jak wobec tego podejść do tego tematu?

Czy kolor lampy sufitowej ma znaczenie?

Lampy sufitowe z racji tego, że najczęściej znajdują się w centrum pokoju, potrafią sporo namieszać. Od odpowiedniego wyboru lampy sufitowej zależy, czy pomieszczenie będzie wydawało się przestronne, czy wręcz przeciwnie. Nieodpowiednio dobrana lampa wisząca potrafi przytłoczyć i sprawić, że nasze mieszkanie, zamiast zyskać – straci. Dotyczy to nie tylko stylu lampy, jej wielkości i długości, ale i koloru. Nie od dziś wiadomo, że jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń, natomiast ciemne ją pomniejszają. Niektóre kontrastowe kolory w nadmiarze mogą sprawić, że poczujemy się przytłoczeni. Jeśli natomiast podejdziemy do tematu ich dobrania z głową, to możemy oczekiwać naprawdę ciekawych efektów.

Lampa sufitowa czarna lub biała

Obydwa te kolory – zarówno czarny, jak i biały świetnie odnajdą się we wnętrzach nowoczesnych oraz klasycznych. Musimy jednak pamiętać, że najczęściej stosujemy zabieg, który nie pozwoli naszej lampie sufitowej całkowicie zginąć, czyli do ciemnych pomieszczeń dobieramy klosz biały, a do jasnych czarny. Ten prosty i klasyczny kontrast pozwala nam naprawdę wiele zdziałać we wnętrzu. Nie brakuje jednak także fanów monochromatycznych wnętrz. Niestety ta opcja nie sprawdzi się w każdym przypadku. Zbyt ciemna kuchnia, niemal czarna, w której lampy sufitowe czarne zlewają się ze ścianą, to niekoniecznie dobry pomysł. Wiele zależy od konkretnego zamysłu i aranżacji, ale o wiele lepiej sprawdziłby się w tym przypadku kolor, chociaż jasnoszary.

Monochromatyczne wnętrze z lampą wiszącą białą

Pamiętajmy, że aranżacje monochromatyczne funkcjonują i mają się całkiem dobrze. Szczególnie w modzie są aranżacje, w których zdecydowanie przeważa kolor biały. Nie każdemu będzie odpowiadał tak sterylny styl wnętrza, ale wiele osób upatruje się w nim pożądanej estetyczności, delikatności i harmonii. W takim wnętrzu sprawdzą się lampy sufitowe białe. Ich styl zależy od tego, jaki klimat panuje w naszym pomieszczeniu, nie mniej możemy postawić na nieprzezroczyste klosze albo lekko transparentne abażury. Jeśli całe pomieszczenie utrzymane jest w kolorze bieli, to być może warto wprowadzić do niego nieco zamieszania w postaci ciekawego, nieoczywistego kształtu lampy? Możemy postawić na kilka nowoczesny lamp sufitowych, każda o innym kształcie klosza.

Lampa sufitowa kontrastująca z otoczeniem

Nie musimy zawsze wybierać najprostszych i najbezpieczniejszych rozwiązań. Monochromatyczne wnętrza prezentują się dobrze i łatwo się je tworzy, natomiast kontrastowe aranżacje, mimo że trudniejsze, zdecydowanie są ciekawsze. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, powinniśmy wybrać kontrastowy kolor lampy sufitowej. Taki element wnętrza ze względu na to, że najczęściej wisi w jego centralnym punkcie, raczej nie może pozostać niezauważony. Jeśli podbijemy go ciekawym, soczystym kolorem takim jak czerwień albo żółty, to z pewnością nasza aranżacja wiele na tym zyska. Najlepiej w takim wydaniu sprawdzą się lampy sufitowe nowoczesne. To w prostych, minimalistycznych wnętrzach najciekawiej prezentują się kontrastowe kolory.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.