Magazyn dla Kobiet

Czas na RELAKS Od jakich tytułów zacząć czytanie Stephena Kinga?

Od jakich tytułów zacząć czytanie Stephena Kinga?

Stephena Kinga zna chyba każdy. Amerykański pisarz może poszczycić się ponad 350 milionami sprzedanych książek, w tym horrorów określanych prawdziwą klasyką gatunku. W dorobku autora można jednak znaleźć nie tylko literaturę grozy. Jak zacząć przygodę z książkami Kinga?

Stephen King – dorobek mistrza horroru

Stephen King urodził się w 1947 roku i do tej pory udało mu się wydać ponad 70 książek, które zostały sprzedane w ogromnej ilości ponad 350 milionów egzemplarzy. Po dzieła mistrza horroru sięgają zarówno dorośli, jak i nastolatkowie, a na podstawie jego twórczości powstało ponad 100 filmów.

Nic więc dziwnego, że książki autorstwa Kinga można zobaczyć dosłownie wszędzie. Czytelnicy znajdą je w księgarniach, antykwariatach, bibliotekach czy skupach książek takich jak https://skupszop.pl/autor/stephen-king.

Amerykański autor, oprócz kultowych tytułów z gatunku literatury grozy jak między innymi Lśnienie, Miasteczko Salem czy Ręka mistrza, pisał również powieści fantastyczne, obyczajowe oraz kryminalne. King jest także twórcą serii komiksów.

Co ciekawe, niektóre z utworów jak na przykład Wielki marsz, Uciekinier oraz Ostatni bastion Barta Dawesa autor wydał pod pseudonimem Richard Bachman.

Ogromny dorobek pisarza z pewnością jest godny podziwu, jednak odnalezienie idealnej pozycji na start może okazać się z tego względu dosyć kłopotliwe. Warto więc dowiedzieć się czegoś na temat twórczości Kinga, zanim sięgnie się po pierwszą książkę jego autorstwa.

Jakie książki Stephena Kinga są dobre na początek?

Za sprawą szerokiego uznania, wielkiej popularności wydanych powieści oraz ich licznych ekranizacji Stephen King stał się ikoną popkultury w świecie literackim. Z tego względu po jego dzieła sięgają nie tylko zagorzali fani horrorów, ale i czytelnicy, którzy wcześniej nie mieli styczności z tym gatunkiem.

Od czego zacząć podróż w świat grozy Kinga? Dobrą pozycją dla początkujących, szczególnie w wieku nastoletnim jest książka z gatunku horrorów pod tytułem Carrie. To pierwsza powieść autorstwa Stephena Kinga wydana w 1974 roku.

Opowiada o tytułowej Carrie, czyli wyjątkowej licealistce. Okazuje się, że piętnowana w szkole córka fanatyczki religijnej ma zdolność telekinezy, co będzie miało niebagatelny wpływ na rozwój późniejszych zdarzeń.

Oczywiście rozpoczynając przygodę z Kingiem, warto zwrócić uwagę na Lśnienie. Większość osób, która nie czytała wcześniej książek króla horrorów, zna zarys powieści z filmu w reżyserii Stanleya Kubricka.

Co prawda ekranizację Lśnienia krytykował sam King, jednak tym bardziej może to skłaniać do zapoznania się z oryginałem. Film znacznie różni się od powieści. Wobec tego czytelnik może odkryć wydarzenia z hotelu Panorama na nowo, jednocześnie będąc w pewien sposób zaznajomionym z tematem.

Na początek dobrze jest również wziąć pod uwagę Miasteczko Salem, czyli drugą powieść w karierze Kinga oraz Zieloną Milę – powszechnie znaną, wzruszającą książkę, która także doczekała się ekranizacji.

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.