Magazyn dla Kobiet

Strefa Beauty Laser diodowy urządzenie do medycyny estetycznej

Laser diodowy urządzenie do medycyny estetycznej

Laser diodowy jest to urządzenie, które charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest on bardzo uniwersalny. Za pomocą jego można pozbyć się niechcianego owłosienia nie tylko na obszarze naszej twarzy, ale również całego ciała.

Jest to urządzenie uznawane za jedno z najbardziej nowoczesnych. Powoduje, że efekty po przeprowadzony zabiegu są trwałe i bardzo satysfakcjonujące. Jeżeli chodzi o zasadę działania tego urządzenia to należy powiedzieć przede wszystkim to, że laser diodowy emituje wiązkę światła, która następnie zostaje w odpowiedni sposób wchłaniania przez włosy.

Wiązka emitowanego przez laser światła dociera do wszystkich mieszków włosów, a to sprawia, że giną one pod wpływem wysokiej temperatury. Działanie tego lasera jest niezwykle efektowne.

Jak długo trwa depilacja laserem diodowym?

Otóż, jeżeli chodzi o kwestię tego, jak długo trwa depilacja laserem diodowym to należy powiedzieć, że czas ten jest stosunkowo krótki. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju naszych włosków oraz od tego, na jakim obszarze naszego ciała przeprowadzany jest zabieg.

Warto również dodać, że w niektórych przypadkach trzeba będzie przeprowadzić kilka serii takiego zabiegu, aby móc całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia. Jednakże serii takich z pewnością nie będzie więcej niż cztery.

Oprócz tego warto zaznaczyć, że dla przykładu, w przypadku usuwania owłosienia z okolic nóg, czas serii depilacji laserem diodowym nie będzie wynosił więcej niż 50 minut. Z zabiegu tego każdego roku decyduje się korzystać coraz większa liczba osób, ponieważ przynosi on bardzo dobre efekty. Z lasera diodowego chętnie korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Czy depilacja laserem diodowym jest bolesna?

Depilacja laserem diodowym nie jest bolesna dla pacjenta, ponieważ jest to nie tylko innowacyjne urządzenie, ale również podczas przeprowadzania zabiegu tym laserem zostaje zastosowane znieczulenie miejscowe.

Wobec tego, pacjent nie odczuwa jakiegokolwiek dyskomfortu bólowego związanego z wykonywaniem tej czynności. I to właśnie ta kwestia wpływa przede wszystkim na tak duże zainteresowanie tym urządzeniem. 

Czy depilacja laserem diodowym jest bezpieczna?

Depilacja laserem diodowym jest w pełni bezpieczna dla zdrowia pacjenta. Urządzenie to emituje wiązkę lasera, lecz oddziałuje wyłącznie na włoski, na które została skierowana. Dlatego też w trakcie przeprowadzania zabiegu depilacji naskórek w żaden sposób nie ucierpi, a jedyną „ofiarą” będzie niechciane owłosienie. 

Jaka jest podstawowa różnica między laserem diodowym, a laserem typu IPL?

Otóż, jeżeli chodzi o laser diodowy to należy powiedzieć o nim przede wszystkim to, że jest on całkowicie bezpieczny, a dodatkowo depilacja nim jest w pełni bezbolesna. Wiązka światła tego lasera oddziałuje wyłącznie na melatoninę. Melatoniną określa się nic innego, jak barwnik obecny, który jest obecny we włosach.

W związku z tym należy stwierdzić, iż wiązka trafia bezpośrednio w strukturę, jak również macierz włosa, a nie w samą skórę. Dlatego skóra pozostaje w całkowitym stopniu  nienaruszona. Z kolei, jeżeli chodzi o lasery starego typu to trzeba o nich powiedzieć w szczególności to, że aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia musiano wykonać nawet do dziesięciu serii zabiegu.

Oprócz tego warto zaznaczyć, że lasery starego rodzaju funkcjonowały wyłącznie na zasadzie wytwarzania światła, które następnie promieniowało na włoski i powodowało ich uszkodzenie. Natomiast trzeba zaznaczyć przede wszystkim to, że wiązki lasera starego rodzaju posiadały zbyt bardzo różną długość.

W związku z tym sytuacja taka powodowała, że działały nie tylko na sam włos, ale również na jego okolice. Dlatego też skóra pacjenta stawała się o wiele bardziej podrażniona oraz uszkodzona. Powodowało to także wiele różnorodnych ran oraz pieczenie. Zabieg taki nie był dla pacjenta czymś komfortowym. A wszystko przez występowanie bólu, jaki towarzyszył tego typu zabiegom depilacji nadmiernego owłosienia. 

Jakie są efekty depilacji laserem diodowym?

Efekty depilacji laserem diodowym są spektakularne. Laser diodowy urządzenie to jest w stanie o wiele szybciej usunąć niechciane włoski, niż inne jego rodzaje. Nic więc dziwnego, że coraz więcej salonów kosmetycznych wyposaża się w ten sprzęt.

Należy również dodać, że depilacja laserem diodowym najbardziej działa na ciemne oraz grube owłosienie, czyli takie, z którym największa ilość osób ma problem. Depilacja tym urządzeniem jest nie tylko skuteczna, ale również szybka i niezwykle prosta. 

Artykuł partnera

O serwisie

Magazyn dla Pań! Tutaj dowiesz się o wszystkich kobiecych sekretach, o tym jak myśli kobieta, czego potrzebuje oraz co sprawia, że lubi być niezależna. W artykułach także o tym gdzie warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne oraz jakich specjalistów szukać. Dodatkowo znajdziecie tutaj masę informacji o nowościach na rynku, kosmetykach, nowo powstałych salonach i artystach.